11 Wyjątkowych Pomysłów na Wielkie Otwarcie Salonu Fryzjerskiego

Rozpoczynasz nowy biznes i szukasz pomysłów na wielkie otwarcie salonu fryzjerskiego, które pomogą Ci powitać wszystkich nowych klientów?

Przede wszystkim gratulujemy! To wspaniała wiadomość!

Zanim jednak powitasz pierwszego klienta w drzwiach, musisz zdecydować, jak chcesz zorganizować imprezę z okazji otwarcia salonu fryzjerskiego. Czy zorganizujesz wielką imprezę, czy może przeprowadzisz serię powiązanych promocji w salonie fryzjerskim, aby rozkręcić swój biznes?

Czego Się Dowiesz

W tym artykule omówimy kilka pomysłów na promocję z okazji otwarcia salonu fryzjerskiego, a także wskazówki dla właścicieli i menedżerów salonów, które pomogą Ci zrealizować te pomysły.

Przejdź do Sekcji, Która Ci Się Podoba

 1. 11 Pomysłów na Wielkie Otwarcie Salonu Fryzjerskiego
 2. Zaproszenia na Otwarcie Salonu Fryzjerskiego
 3. Pomysły na Prezent na Wielkie Otwarcie Salonu Fryzjerskiego
 4. Oferty Otwarcia Salonów Fryzjerskich
 5. Wnioski

11 Pomysłów na Wielkie Otwarcie Salonu Fryzjerskiego

 

Marketing nowego salonu fryzjerskiego może być świetną zabawą, chociaż planowanie i organizacja tego typu wydarzeń wymaga również trochę wysiłku. W końcu zaplanowanie przyjęcia lub imprezy okolicznościowej w celu przyciągnięcia klientów to świetna okazja do wykazania się kreatywnością i zaprezentowania swojej marki.

Pracownicy często cieszą się z takich imprez tak samo jak goście salonów.

Oto kilka sugestii, które pomogą Ci zacząć i stworzyć idealne wielkie otwarcie, aby zareklamować swoją firmę i usługi:

Zorganizuj Imprezę

To oczywisty wybór, ale może stać się wspaniałym wydarzeniem, które ludzie będą wspominać i mówić o nim przez lata. Kilka rzeczy, o które musisz zadbać, to:

 • Wybór odpowiedniej daty (unikaj świąt i innych lokalnych wydarzeń. Ponadto lepiej jest, aby salon był otwarty przez tydzień lub dwa, aby wszystkie drobne problemy zostały rozwiązane wcześniej)
 • Budżet (nie wydawaj całego budżetu marketingowego na imprezę inauguracyjną)
 • Lista gości (zaproś potencjalnych klientów, dostawców, przyjaciół i wszystkich członków lokalnej społeczności, których chcesz przyciągnąć. Można też poprosić o wcześniejsze zarejestrowanie się, aby wiedzieć, ilu gości należy zaplanować)
 • Rozrywka (nie chcesz zanudzić swoich gości, więc zaproś didżeja lub inne osoby, które według Ciebie spodobają się Twojej klienteli)
 • Napoje i jedzenie (w menu powinno znaleźć się tyle napojów, aby wystarczyło dla wszystkich, ale też należy zadbać o to, aby ludzie się nie upili - na przykład unikać otwartego baru)
 • Dekoracje (powinny być zgodne z Twoim stylem i budżetem)
 • Profesjonalne zdjęcia (fotograf sprawi, że impreza będzie pracować dla Ciebie nawet po jej zakończeniu - pomyśl o zdjęciach, które będziesz mógł udostępnić na swoich profilach w mediach społecznościowych)

Współpraca z Pobliskimi Firmami

Jeśli w pobliżu znajdują się inne małe firmy, warto rozważyć współpracę z ich właścicielami w zakresie wzajemnej promocji.

Na przykład, można podzielić się próbkami produktów lub małymi torebkami z prezentami, które będą rozdawane gościom. Możesz również zaoferować wzajemne wyprzedaże na powiązane usługi (np. kupon rabatowy w kawiarni osiedlowej dla klientów, którzy wezmą udział w imprezie inauguracyjnej lub zarezerwują usługi w salonie fryzjerskim).

Zaplanuj:

 • Żywność i catering (warto rozważyć wynajęcie lokalnej kawiarni lub restauracji do zorganizowania imprezy inauguracyjnej lub przyjęcia i zapytać, czy dadzą ci zniżkę w zamian za reklamę)
 • Możliwości wzajemnej promocji (buduj relacje z wzajemnymi klientami, dzieląc się próbkami, ulotkami lub wizytówkami)
 • Wybór odpowiedniej firmy (firma musi dobrze pasować do wizerunku Twojej marki, jeśli chcesz dotrzeć do swojej klienteli - na przykład współpraca z modnym lokalnym barem to świetny sposób na dotarcie do młodszej, modnej publiczności).
Zaproszenia na otwarcie salonu fryzjerskiego
Zaproszenia na Otwarcie Salonu Fryzjerskiego

Zaproś Lokalnych Influencerów

Zwiększ zasięg swojego salonu w mediach społecznościowych, zapraszając lokalnych influencerów i blogerów kosmetycznych na swoją listę gości.

Upewnij się, że:

 • Zrób rozeznanie (chcesz przyciągnąć nowych klientów, więc spróbuj skontaktować się z influencerami, którzy Twoim zdaniem śledzą ich poczynania, których wizerunek publiczny jest zgodny z wartościami Twojej firmy)
 • Stwórz doświadczenie, którym można się dzielić (przestrzeń salonu, jak również samo wydarzenie/impreza inauguracyjna powinny być czymś, czym klienci chętnie podzielą się na Facebooku, Instagramie lub Youtube. Nawet jedzenie i napoje serwowane na przyjęciu powinny wyglądać dobrze)
 • Poproś ich o napisanie bloga lub artykułu o tym doświadczeniu (odpowiedni artykuł to świetna reklama dla firmy)
 • Miej realistyczny budżet (chcesz, aby wszystko wyglądało dobrze, ale nie rozbij banku. Opracuj plan pokrycia kosztów jedzenia i napojów, a także wszelkich rozrywek i "dodatków", takich jak upominki na wynos czy materiały promocyjne. Postaraj się trzymać wyznaczonego budżetu)

Organizowanie Wycieczek

Zorganizuj wycieczki po swojej firmie, podczas których zaprezentujesz swój salon i przedstawisz pracowników.

Mogą one obejmować:

 • Biogramy pracowników i przyjęcie "meet and greet"
 • Sesję pytań i odpowiedzi z bezpłatnymi konsultacjami kosmetycznymi lub fryzjerskimi oraz rekomendacjami usług i produktów do włosów

Zorganizuj Zajęcia "Jak to Zrobić?"

To świetna okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności i specjalizacje, a także talent pracowników.

Pomyśl o:

 • Wizerunek salonu (pokaż coś, co promuje Twoją specjalną niszę lub umiejętności, jeśli to możliwe - jeśli skupiasz się na starszych klientach, możesz na przykład poprowadzić zajęcia na temat stylizacji włosów przerzedzających się).
 • Strona internetowa Twojego salonu (możesz publikować artykuły uzupełniające i zachęcać gości do zapisania się na listę mailingową).

Oferuj Bezpłatne Usługi

Czasami najlepszym sposobem na promowanie salonów jest pozwolenie ludziom, aby sami przekonali się o jakości ich pracy.

Zaproś gości na darmowy masaż skóry głowy lub strzyżenie, a następnie zaoferuj usługi powiązane.

Nie zapomnij:

 • Zaproponuj konsultację (jest to świetny sposób na zbudowanie relacji i zaplanowanie przyszłych wizyt)
 • Zdobądź ich dane kontaktowe (i dodaj je do swoich portali społecznościowych, jeśli to możliwe)

Przeprowadzić Loterię

Zbierz dane kontaktowe klientów w zamian za udział w loterii z fajnymi nagrodami.

Pamiętaj, aby:

 • Zaplanować nagrody (wykorzystaj własne torby upominkowe lub skorzystaj z promocji krzyżowej z inną firmą - możesz nawet dołączyć próbki produktów, które będziesz sprzedawać).
 • Przygotuj bilety na loterię (z rubryką na dane kontaktowe).

Zaangażuj Się w Życie Społeczności

Sprawdź stronę internetową lokalnego domu kultury lub urzędu miasta, aby dowiedzieć się, czy w najbliższym czasie odbywają się jakieś wydarzenia. Twój salon może zorganizować stoisko lub poświęcić swój czas i usługi na rzecz lokalnego wydarzenia w zamian za darmową reklamę.

Niektóre rzeczy, które należy rozważyć to:

 • Znalezienie wydarzenia/miejsca, które jest zgodne z wizerunkiem Twojej marki (jeśli skupiasz się na starszych klientach, możesz na przykład zostać wolontariuszem w domu kultury dla seniorów).
 • Jakie korzyści oferuje w zamian (czy może zapewnić reklamę na własnej stronie internetowej, tablicach ogłoszeń lub ulotkach? Zapytaj ich o to).

Korzystaj z Mediów Społecznościowych (na Ile to Możliwe)

Być może masz już konto na Facebooku i Instagramie. Jeśli nie, załóż je i jak najszybciej wykorzystaj je do promowania swojego nowego salonu. Spróbuj nagrać kilka filmów na temat swojej działalności i usług, a następnie umieść je na Youtube i TikTok.

Zwróć uwagę na:

 • Jakość Twoich postów (wszelkie zdjęcia i filmy muszą wyglądać dobrze. Pomyśl o nich jak o profesjonalnych materiałach promocyjnych i postaraj się wyeliminować bałagan w tle lub dodatkowy hałas).
 • Usługi, które prezentujesz (skup się na rzeczach, które czynią Twój salon wyjątkowym i podkreśl je).

Zorganizuj Konkurs

To jest świetna zabawa. Aby wypromować swój nowy salon, zorganizuj konkurs, taki jak poszukiwanie skarbów, konkurs wideo lub konkurs na metamorfozę "przed i po" z zabawną nagrodą, taką jak kosz upominkowy lub darmowa usługa dla zwycięzców.

Aby to zrobić, musisz zaplanować:

 • Sam konkurs (czego będzie dotyczył i jakie będą jego zasady)
 • Nagrodę (upewnij się, że ustalisz ją z wyprzedzeniem i będziesz ją promować wraz z konkursem)
 • Liczbę zwycięzców (musisz przewidzieć budżet na ten cel, więc upewnij się, że masz jasną wizję liczby nagród, które rozdasz. Poinformuj o tym także uczestników konkursu)

Promocja Wydarzenia

Najważniejsze jest, aby ludzie dowiedzieli się o wydarzeniu i przyszli na nie. Chcesz ułatwić docelowym odbiorcom znalezienie Twojej firmy.

Poinformuj ludzi o imprezie inauguracyjnej lub przyjęciu za pomocą:

 • Media społecznościowe (rozpowszechnij informację na Facebooku, Instagramie i innych stronach)
 • Reklamy radiowe (zapłać za krótką informację w popularnej stacji lokalnej - dokładnie przemyśl czas, ponieważ chcesz, aby była ona nadawana w czasie, gdy Twoi przyszli klienci prawdopodobnie słuchają radia, tak aby usłyszeli zapowiedź otwarcia nowego salonu)
 • Twoja własna strona internetowa (napisz artykuł promujący salon i wyślij go do swojej listy mailingowej)
 • Gazeta (w gazecie można zamieścić ogłoszenie lub artykuł o otwarciu salonu)
 • Ulotki (sprawdź Pinterest w poszukiwaniu pomysłów na ulotki z okazji otwarcia salonu fryzjerskiego, zdjęć i cytatów z otwarcia salonu, które możesz zamieścić, lub zatrudnij profesjonalistę, który je zaprojektuje)
Pomysły na prezenty na otwarcie salonu fryzjerskiego
Pomysły na Prezenty na Otwarcie Salonu Fryzjerskiego

Zaproszenia na Otwarcie Salonu Fryzjerskiego

 

Sposób, w jaki zapraszasz ludzi na otwarcie salonu fryzjerskiego jest prawie tak samo ważny jak samo wydarzenie. Chcesz wywrzeć odpowiednie wrażenie na gościach, jeszcze przed ich przybyciem.

Rozważ użycie:

 • Spersonalizowane e-maile (jeśli masz listę, osobiste zaproszenia są zawsze lepsze)
 • Media społecznościowe (publikuj posty na stronie salonu i korzystaj z reklam. Jeśli jesteś zupełnie nowy w okolicy, sprawdź, kto często odwiedza pobliskie restauracje, sklepy i siłownie i wyślij im osobiste zaproszenie)
 • Lokalne firmy (możesz zostawić ulotki w ich sklepie lub poprosić o promowanie Cię w ich mediach społecznościowych. Nawiąż współpracę i rozwijaj ją dalej)
 • Wystawa okienna (skorzystaj z witryn sklepowych, jeśli Twój salon znajduje się w widocznym miejscu w dobrze uczęszczanej okolicy)

Pomysły na Prezent na Wielkie Otwarcie Salonu Fryzjerskiego

 

W ten sposób możesz nawiązać trwałe kontakty z potencjalnymi klientami. Potraktuj każdy prezent jako okazję do opowiedzenia historii o swojej firmie i wizerunku salonu. Rozdaj rzeczy, które odzwierciedlają wartości i styl Twojej firmy.

Możesz podarować potencjalnym klientom:

 • Produkty do włosów (mogą to być miniatury, próbki lub produkty do stylizacji, które będziesz później sprzedawać w swoim salonie)
 • Markowe akcesoria fryzjerskie (takie jak torby, szczotki lub lusterka do rąk)
 • Karty podarunkowe (na zniżkę lub darmową usługę - są one szczególnie skuteczne, gdy trzeba zarezerwować inną usługę, aby otrzymać zniżkę)
 • Karty lojalnościowe (członkowie posiadający takie karty otrzymają wyższy poziom korzyści niż te, które zwykle oferujesz).

Więcej pomysłów znajdziesz w artykule 21 Pomysłów na Prezenty Z Okazji Otwarcia Salonu Fryzjerskiego.

Oferta na otwarcie salonu fryzjerskiego
Oferta na Otwarcie Salonu Fryzjerskiego

Oferty otwarcia salonów fryzjerskich

 

Otwieranie działalności za pomocą atrakcyjnych ofert to tradycyjna strategia marketingowa, która pozostaje jedną z najbardziej skutecznych.

Możesz przyciągnąć ludzi do swojego salonu używając:

 • Zniżki (mogą one dotyczyć wszystkich usług w menu salonu lub tylko określonych - oferuj zniżki procentowe lub kwotowe)
 • Bezpłatne usługi dodatkowe (np. bezpłatne strzyżenie z koloryzacją)
 • oferty 3 za 2 na produkty (w takich przypadkach najtańszy z 3 produktów jest gratis)
 • oferty typu "Przyprowadź przyjaciela" (mogą to być zniżki dla osób polecających lub grupowe).

Wnioski

 

Otwarcie nowego salonu fryzjerskiego to duże przedsięwzięcie.

Dzięki odpowiedniemu planowaniu i jasnemu budżetowi możesz sprawić, że proces ten będzie przebiegał sprawnie i efektywnie. Pamiętaj, aby zaangażować swój zespół w planowanie i nie bój się dotrzeć do lokalnej społeczności.

Możesz być kreatywny, jeśli chodzi o pomysły na wielkie otwarcie salonu fryzjerskiego i dostosować je do swoich potrzeb.

Ważne jest, aby rozpocząć działalność salonu fryzjerskiego w pozytywnym tonie, więc nie spiesz się z planowaniem odpowiedniego dla Ciebie wydarzenia otwierającego i ciesz się tym procesem.

Cytaty

Myślisz o otwarciu własnego biznesu? Bądź przygotowany!
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/000768

Upominki biznesowe: Forma komunikacji niewerbalnej i symbolicznej
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/02632373

Zrównoważone zarządzanie wydarzeniami: Praktyczny przewodnik
https://www.taylorfrancis.com/books/mono/10.4324/9781315439723

Rating: 5 of 5 - 1 votes