Jak Urządzić Mały Salon Kosmetyczny? Pomysły na 2023 Rok

Zastanawiasz się jak urządzić mały salon kosmetyczny? Wybór odpowiedniej aranżacji gabinetu kosmetycznego jest bardzo istotną częścią planowania otwarcia salonu kosmetycznego. Ważne jest, aby wystrój gabinetu kosmetycznego komunikował Twoją markę, wartości i ogólny styl Twojej firmy.

Czego Się Dowiesz

W tym artykule skupimy się na praktycznych wskazówkach jak zaprojektować i urządzić mały salon kosmetyczny, co możesz zrobić ze swoją przestrzenią, a także pokażemy przydkłady aranżacji wnętrz salonów kosmetycznych.

Przejdź do Sekcji, Która Ci Interesuje

 1. Jak Wybrać Projekt Salonu Kosmetycznego?
 2. Pomysły Jak Urządzić Mały Salon Kosmetyczny
 3. Podsumowanie

Jak Wybrać Projekt Salonu Kosmetycznego?

 

Wybierz Układ Przestrzeni

Wybór odpowiedniego układu gabinetu kosmetycznego pomoże nadać ton całemu biznesowi.

To, co sprawdza się w jednej przestrzeni, np. w otwartej przestrzeni z dużymi oknami i wysokimi sufitami, może nie być dobrym projektem dla mniejszego lub węższego salonu o bardziej kameralnym charakterze.

Wybierz Styl

Niektóre z najlepszych pomysłów na salon kosmetyczny są oparte na jednym temacie.

Na przykład...

 • Minimalizm - prosta, czysta estetyka, funkcjonalność, bez zbyt wielu rzeczy na ścianach lub dużej ilości mebli, wygodne kanapy, spokojne wnętrza publiczne. Możesz wybrać białe lub jasne ściany, aby zaakcentować ten styl. Jest to jedna z najlepszych opcji, aby zwłaszcza mały salon kosmetyczny sprawiał wrażenie komfortowego i przestronnego.

 • Styl Naturalny - ten projekt preferuje ekologiczne i naturalne materiały, takie jak drewniane meble lub półki, zasłony wykonane z naturalnych tkanin, dużo roślin i światła.

 • Styl Retro - zabytkowe przedmioty dekoracyjne na ścianach, drewniane elementy, jasne kolory, nostalgiczne meble w poczekalni jak również w pomieszczeniach do wykonywania zabiegów, wprowadzą klienta w dobry nastój.

 • Styl Glamour - drogi i ekskluzywny to przymiotniki, które opisują ten styl. Od podłogi po półki, każdy przedmiot w gabinecie, który widzisz, powinien komunikować elegancję i luksus. Jest to rodzaj gabinetu, który klienci odwiedzają, gdy chcą poczuć się wyjątkowo dopieszczeni.

 • Styl Nowoczesny - idealny dla gabinetu kosmetycznego, który szczyci się najnowszymi usługami i technologią. Dobrym pomysłem będę wielkie lustra, estetyczne ozdoby w poczekalni, pięknie wyeksponowane logo salonu kosmetycznego.

Wybierz Paletę Kolorów

Najpierw zdecyduj, który kolor lub kolory reprezentują Twoją markę. Często będą one również obecne na logo gabinetu kosmetycznego.

Następnie sprawdź, jak te kolory będą wyglądać, jeśli użyjesz ich we wnętrzu. Czasami to, co wygląda świetnie w zewnętrznym lub naturalnym oświetleniu nie działa tak dobrze we wnętrzach.

Wybierz Oświetlenie Gabinetu Kosmetycznego

Salony kosmetyczne wymagają dobrej jakości oświetlenie, przyjemnego dla klientek oraz niezbędnego do pracy kosmetyczek.

W gabinecie kosmtycnzym znajdziemy każdy typ oświetlenia:

 • sufitowe - imitacja światła dziennego, lub jako tło

 • punktwe - szafki, recepcja, witryny, logo salonu kosmetycznego

 • stałe lub regulowane (lub kombinację obu, w zależności od oferowanych usług).

Pamiętaj, że lustra i białe lub jasne ściany odbijają rzeczy i sprawiają, że wszystko wydaje się jaśniejsze, ale ciemniejszy lub ciepły schemat kolorów będzie wymagał innej jakości oświetlenia.

Dowiedz się więcej z artykułu: Wyposażenie Salonu Kosmetycznego.

Uwzględnij Oczekiwania Twoich Klientów

Projektując swój nowy salon kosmetyczny koniecznie uwzględnij oczekiwania Twoich klientów docelowych. Ich wiek, gust, gdzie mieszkają, w jakim otoczeniu czują się najlepiej.

Uwzględnij Podział Na Strefy

Przestrzeń w gabinecie kosmetycznym dzieli się na część przeznaczoną do wykonywania zabiegów oraz recepcję z poczekalnią. W poczekalni powinna się znaleźć część na przechowywanie odzieży wierzchniej, wygodne kanapy lub fotele, detale umilające klientkom czas oczekiwanie.

Nie zapomniej również wydzielić toalety dla personelu i dla klientów.

Dowoedz siuę więcej na temat Ulotka Salonu Kosmetycznego.

Rozważ Zatrudnienie Architekta Wnętrz

Profesjonalny dekorator lub projektant pomoże Ci w zaplanowaniu i realizacji każdego projektu salonu kosmetycznego. Jeśli masz problemy z wybraniem spójnej koncepcji i posiadasz na to budżet, pomoc profesjonalisty może zaoszczędzić Ci wiele czasu.

Dowiedz się więcej jak orwadzić ganinet kosmetyczny z naszego artykułu: Biznes Plan Salonu Kosmetycznego.

Pomysły Jak Urządzić Mały Salon Kosmetyczny

 

W gabinecie kosmetycznym liczy się każde miejsce. Zagospodaruj ukryte miejsce szafkami i pólkami.

Zwróć uwagę aby wnętrze w Twoim salonie kosmetycznym sprawiało wrażenie przestronnego i przyjemnego. Użyj luster, aby powiększyć przestrzeń, zwłaszcza jeśli masz mniej okien lub wąski układ.

Nie zapomnij o ekspozycji kosmetyków, które oferujesz w sprzedaży swoim klientkom. Najlepiej przy recepcji lub poczekalni.

Unikaj pozostawiania pustych ścian. Nikt nie lubi wpatrywać się w pustą ścianę podczas oczekiwania. Nawet jeśli twój wystrój jest minimalistyczny, powinieneś użyć kilku dobrze rozmieszczonych zdjęć, aby przełamać przestrzeń i dodać trochę koloru. Nie zapominaj również o powieszeniu Twoich certyfikatów i dyplomów w widocznym dla klientek miejscu.

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak udekorować gabinet kosmetyczny, zebraliśmy kilka przykładów, które pomogą Ci się zainspirować.

Yasumi

YASUMI
YASUMI

Gabinet kosmetyczny Yasumi to świetny przykład bardzo naturalnego motywu aranżacyjnego, który zawiera wiele roślin i elementów eklektycznych.

Beauty Address Klinika

Beauty Address Klinika
Beauty Address Klinika

Beauty Address Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej wykorzystuje nowoczesny wystrój salonu kosmetycznego z naturalnymi elementami, takimi jak rośliny, fototapety, estetyczna biel.

BK Man

BK Man
BK Man

BK Man to gabinet kosmetyczny dla mężczyzn w Warszawie bardzo nowoczesny i minimalistyczny projekt salonu kosmetycznego z doskonałym wykorzystaniem naturalnego oświetlenia i białych ścian.

Beauty Medical Spa

Beauty Medical Spa
Beauty Medical Spa

W gabinecie kosmetycznym Beauty MEd Spa znajdziemy doskonały przykład luksusu i stylu glamour w nowoczesnym otoczeniu.

Salon Visage

Salon Visage
Salon Visage

Salon kosmetyczny Visage to przykład minimalistycznej estetyki.

Royal Beauty Clinic

Royal Beauty Clinic
Royal Beauty Clinic

Royal Beauty Clinic to przykład jak urządzić salon kosmetyczny w prosty i elegancki sposób. Dominuje kolor biały, czyste formy z elementami stylu glamour.

Beauty Lounge

Beauty Lounge
Beauty Lounge

Salon kosmetyczny Beauty Lounge to przykład nowoczesnego stylu, gdzie dominują ciepłe odcienie różu. Warto zwrócić na pięknie zaprojektowaną recepcję i części współne, doskonałe połączenie koloru, oświetlenia i luster.

Secret Avenue

Secret Avenue
Salon Marketing Calendar

Secret Avenue świetnie obrazuje styl galmour dla salonów kosmetycznych. Szarości, gzymsy, elementy metalu, piękne dodatki tworzą spójną całość wnętrza, które ma rozpieszczać klientów.

Nie przegap naszego artykułu: Nazwa Salonu Kosmetycznego..

Podsumowanie

 

Bez względu na to czy aranżujesz mały gabinet kosmetyczny lub próbujesz zaplanować dużą przestrzeń salonu kosmetycznego i spa, zawsze miej na uwadze preferencje i gust Twojego wymarzonego klienta.

Odpowiadając na pytanie jak urządzić mały gabinet kosmetyczny, pamiętaj aby każda przestrzeń w gabinecie kosmetycznym była dobrze wykorzystana a całość tworzyła spójny i klarowny obraz Twojej marki.

Inspiracje na aranżację wnętrza salonu kosmetycznego mogą pochodzić z każdego miejsca: rozmowy ze znajomymi, opinie klientów i pracowników, czasopisma, Internet, inny gabinet kosmetyczny.

Wybór odpowiedniego projektu salonu kosmetycznego jest bardzo ważny. Zanim zaczniesz się martwić o to, jak Twój salon piękności wygląda na zewnątrz, upewnij się, że działa sprawnie wewnętrznie.

Zolmi Program Do Salonu Kosmetycznego pozwala na efektywne zarządzanie Twoim gabinetem. Łatwe planowanie grafików kosmetyczek, rezerwacja wizyt online, pełna baza klientów, płatności online, darmowy kreator stron internetowych, aplikacja na telefon dla ciebie i Twoich klientów i wiele więcej.

Cytaty

Projektowanie z myślą o zużyciu
https://ieeexplore.ieee.org/abstract/document/729537/

Podstawy projektowania
https://books.google.com/books?hl=ru&lr=&id=Jeo

Podręcznik projektowania i ergonomii pomieszczeń sterowania: perspektywa na przyszłość
https://books.google.com/books?hl=ru&lr=&id=DR9UyqLkgH

Rating: 5 of 5 - 2 votes