Jak Otworzyć Salon Paznokci | Kompletny Przewodnik na 2023 Rok

Czy szukasz wskazówek, jak otworzyć salon pielęgnacji paznokci?

Otwarcie salonu pielęgnacji paznokci bez doświadczenia wymaga wielu badań i planowania, ponieważ musisz wiedzieć wszystko o wymaganiach dotyczących otwarcia salonu pielęgnacji paznokci, kosztach, licencjach i wyposażeniu.

Czego Się Dowiesz

Przeprowadzimy Cię przez ważne czynności związane z przestrzeganiem wymogów prawnych, uzyskaniem licencji, a także z planowaniem biznesowym, budżetem i listami kontrolnymi dotyczącymi otwarcia salonu pielęgnacji paznokci.

Przejdź do Sekcji, którą Lubisz

 1. Jakich Pozwoleń Potrzebujesz, aby Otworzyć Salon Pielęgnacji Paznokci?
 2. Ile Kosztuje Otwarcie Salonu Pielęgnacji Paznokci?
 3. Lista Kontrolna Otwarcia Salonu Pielęgnacji Paznokci
 4. Lista Wyposażenia Salonu Pielęgnacji Paznokci
 5. Plusy I Minusy Posiadania Własnego Salonu Pielęgnacji Paznokci
 6. Wnioski

Jakich Pozwoleń Potrzebujesz, aby Otworzyć Salon Pielęgnacji Paznokci?

 

Czy mogę otworzyć salon paznokci bez licencji?

Pozwolenia i licencje mogą się różnić w różnych stanach i prowincjach, a czasami nawet w różnych miastach. Upewnij się, że odrobiłeś pracę domową i dowiesz się, co jest wymagane w Twoim regionie.

Poniżej znajduje się podsumowanie najczęściej spotykanych działań związanych z licencjami biznesowymi i wymaganiami dotyczącymi pozwoleń, które pomogą Ci zacząć:

1. Uzyskaj Wymagane Licencje

 • Licencja Kosmetologiczna: Większość miejsc wymaga, abyś miała co najmniej 18 lat i ukończyła certyfikowany program kosmetologiczny lub praktykę, zdała serię egzaminów praktycznych oraz miała doświadczenie w pracy, wykonując usługi na klientach, aby uzyskać licencję kosmetologiczną.
 • Licencja na Prowadzenie Działalności Gospodarczej w Salonie Pielęgnacji Paznokci: Standardowa licencja biznesowa wymagana do otwarcia firmy. Można się o nią ubiegać w swoim departamencie stanowym lub w U.S. Small Business Administration, podając swoje imię i nazwisko, nazwę firmy oraz numer ubezpieczenia społecznego.
 • Certificate of Occupancy: W uzyskaniu tego dokumentu może pomóc lokalna inspekcja budowlana lub agencja rządowa. Przeprowadzą oni inspekcję, aby upewnić się, że miejsce, w którym będzie działał salon pielęgnacji paznokci, jest bezpieczne, a także potwierdzą, że posiada ono niezbędne do działania przyłącza wodne i elektryczne.
 • Specjalne Licencje: Jeśli oferujesz swoim klientom dodatkowe i specjalistyczne usługi, takie jak spa lub nawet zabiegi medyczne, możesz potrzebować dodatkowych licencji.

2. Rejestracja Salonu Paznokci

 • Uzyskaj Numer TIN: nazywany również numerem identyfikacji podatkowej (Tax Identification Number), ten 9-cyfrowy numer można uzyskać składając wniosek bezpośrednio do IRS. Nawet właściciele małych firm, którzy nie zamierzają zatrudniać żadnych innych techników paznokci lub personelu, nadal potrzebują tego numeru.
 • Sprawdź Wymagania Dotyczące Nazwy: Nazwa salonu stylizacji paznokci będzie potrzebna do opracowania biznesplanu (więcej na ten temat w dalszej części), ale niektóre stany mają również specjalne wymagania dla firm, jeśli chodzi o nazwy. Podczas nadawania nazwy swojemu nowemu salonowi pielęgnacji paznokci, upewnij się, że zapoznałeś się z tymi wymaganiami.
Pozwolenia są potrzebne do otwarcia salonu paznokci
Jakie Pozwolenia są Potrzebne do Otwarcia Salonu Paznokci?

3. Uzyskaj Wymagane Zezwolenia

 • Pozwolenie na Sprzedaż Detaliczną w Salonie Pielęgnacji Paznokci: Pozwala to na oferowanie produktów detalicznych wraz z usługami. W stanach, które pobierają podatek od sprzedaży, najprawdopodobniej będziesz potrzebował zezwolenia na sprzedaż detaliczną. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Small Business Administration lub na stronie internetowej danego stanu.
 • Zezwolenia Budowlane: Pozwolenia te są zarządzane na poziomie stanowym i wymagają oceny i zatwierdzenia wszelkich prac, które zamierzasz wykonać, aby Twój salon paznokci był gotowy do prowadzenia działalności. Koszty mogą być różne. Nie należy jednak pomijać tego kroku - jest on wymagany prawnie i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.
 • EIN: Numer EIN (Federal Employer Identification Number) będzie potrzebny do płacenia podatków federalnych i stanowych, płac w salonie pielęgnacji paznokci i innych dokumentów.

Możesz go uzyskać od IRS lub na stronie internetowej swojego stanu, a będziesz musiał podać licencję na prowadzenie działalności, dane osobowe oraz podstawowy opis swoich produktów i usług.

4. Ubezpieczenie Salonu Pielęgnacji Paznokci

Cena ubezpieczenia zwykle waha się od około 50 do 250 dolarów miesięcznie, a chroni ono Ciebie, Twój personel i Twoich klientów. Najbardziej popularnym rodzajem ubezpieczenia jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (general liability), które chroni przed uszkodzeniem mienia komercyjnego, roszczeniami wysuwanymi przeciwko Tobie, a w niektórych przypadkach nawet przed utratą reputacji.

5. Podpisanie Umowy Najmu

W jej sporządzeniu może pomóc prawnik, choć wzory można znaleźć w Internecie. Umowę należy podpisać przed zainwestowaniem jakichkolwiek pieniędzy w istniejący salon lub wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w jego lokalizacji. Jeśli kupujesz lokal, porozmawiaj z radcą prawnym, aby zamknąć transakcję sprzedaży.

Ile Kosztuje Otwarcie Salonu Pielęgnacji Paznokci?

 

Średni koszt otwarcia salonu stylizacji paznokci zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od wielkości, lokalizacji i wyposażenia, które wybierzesz. Przyjrzyjmy się niektórym kosztom bardziej szczegółowo.

1. Licencje i Opłaty Prawne

 • Licencje: W Stanach Zjednoczonych mogą one kosztować od 100 do 400 dolarów w przypadku małych firm, takich jak Twój salon. Obejmuje to koszty administracyjne oraz samą licencję.
 • Certyfikaty: Kontrole wymagane do uzyskania Certificate of Occupancy różnią się w zależności od stanu, ale należy się liczyć z wydatkiem co najmniej 250 USD. Jeśli konieczne będzie usunięcie jakichkolwiek problemów, będziesz musiał je naprawić i ponownie poddać lokal inspekcji za kolejną opłatą.
 • Licencje i Certyfikaty Kosmetologiczne są zazwyczaj wymagane od wszystkich pracowników, a ich szkolenia również muszą być aktualizowane na bieżąco. Opłata za ich odnowienie różni się w zależności od stanu, ale zazwyczaj wynosi 50 dolarów lub więcej.
 • Zezwolenia: Pozwolenia na sprzedaż detaliczną różnią się w zależności od stanu, ale zazwyczaj są wymagane, jeśli planujesz sprzedawać produkty klientom. W Kalifornii, na przykład, nie ma opłaty za zezwolenie na sprzedaż detaliczną, ale depozyt zabezpieczający może być wymagane.
 • Opłaty Prawne: Radca prawny może pomóc w sprawdzeniu umowy najmu lub rachunku sprzedaży, sprawdzić, czy cała dokumentacja jest prawidłowo wypełniona, a także przeczytać "drobny druk" w wymaganiach stanowych lub dokumentach ubezpieczeniowych. Za swoje usługi pobierają zazwyczaj około 200 dolarów za godzinę.

2. Lokalizacja Salonu Pielęgnacji Paznokci

 • Kaucja za Wynajem: Obejmuje on opłatę za pierwszy miesiąc wynajmu. W niektórych przypadkach może jednak zawierać dodatkową kaucję (jeśli lokal jest umeblowany, niektóre stany pozwalają właścicielom pobierać wyższe opłaty).
 • Wyposażenie Salonu Stylizacji Paznokci: Cena wyposażenia salonu stylizacji paznokci będzie się bardzo różnić w zależności od Twojego gustu, budżetu i powierzchni lokalu. Nie wahaj się rozejrzeć i uzyskać kilka ofert.
 • Meble: Na początek możesz liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset dolarów za dobre krzesło, stanowisko do manicure, a nawet więcej za wygodne krzesło do pedicure. Nie zapomnij również o meblach do recepcji dla klientów i pomieszczeń, w których odbywają się przerwy.
 • Oznakowanie: Ważne jest, aby mieć doskonały znak salonu paznokci, aby przyciągnąć klientów do swojej firmy. Profesjonalnie wykonany znak przez firmę graficzną może kosztować nawet kilkaset dolarów, więc warto się rozejrzeć przed jego wyborem.

3. Wyposażenie Salonu Pielęgnacji Paznokci

Ile kosztuje wyposażenie salonu pielęgnacji paznokci?

Całkowicie nowy, kompletny zestaw wyposażenia i narzędzi do salonu pielęgnacji paznokci będzie kosztował co najmniej kilka tysięcy dolarów, w zależności od liczby zatrudnionych techników pielęgnacji paznokci i świadczonych usług. Obejmuje to wszystko, od foteli, przez elektryczne pilniki do paznokci, lampy UV, aż po suszarki do paznokci.

Zaczynając gromadzenie zapasów, należy pamiętać, że wymagania salonu paznokci mogą się zmienić w przyszłości, dlatego warto zaplanować nie tylko to, co kupuje się teraz, ale także to, co może być potrzebne w przyszłości.

4. Marketing Salonu Pielęgnacji Paznokci

Strona internetowa Twojego salonu pielęgnacji paznokci jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych, tym bardziej, jeśli grupa docelowa jest bardziej młodzieżowa lub profesjonalna. Osoby te cenią sobie praktyczność rezerwacji online i korzystają z sieci społecznościowych, aby znaleźć usługi, których szukają.

Stronę internetową można zbudować, korzystając z całkowicie darmowego szablonu online lub współpracując ze specjalistą. Za tę usługę trzeba zapłacić od 300 do 700 dolarów. Możesz też zaopatrzyć się w oprogramowanie do zarządzania salonem paznokci, które zawiera funkcję tworzenia strony internetowej.

Nie zapomnij również o wizytówkach i ulotkach. Upewnij się, że nawiązałeś kontakt z lokalną społecznością za pomocą drukowanych produktów, które możesz rozdawać w swoim salonie paznokci i w lokalnych firmach.

Możesz nawet wykupić reklamę w radiu lub w lokalnej prasie.

Ile kosztuje otwarcie salonu pielęgnacji paznokci
Ile Kosztuje Otwarcie Salonu Pielęgnacji Paznokci?

5. Zapasy Początkowe

Całkowite zapasy będą się różnić w zależności od wielkości i potrzeb personalnych Twojego spa. Kiedy opracowujesz swoje zapotrzebowanie na produkty, upewnij się, że uwzględniasz produkty jednorazowego użytku wykorzystywane w każdej usłudze, jak również materiały specjalistyczne i artykuły detaliczne.

 • Produkty Profesjonalne: to jest to, co Twoi technicy paznokci będą używać u klientów i musi być zinwentaryzowane oprócz zapasów nadających się do sprzedaży. Oprogramowanie dla salonów pielęgnacji paznokci pomoże Ci je kontrolować.
 • Produkty Detaliczne: To, co sprzedajesz klientom, należy śledzić oddzielnie od budżetu na materiały eksploatacyjne. To, ile pieniędzy zainwestujesz w te artykuły, będzie zależało od marketingu i produktów, które wybierzesz, a także od tego, jakie specjalności oferuje Twój salon paznokci (na przykład lakiery i ozdoby do paznokci).

Lista Kontrolna Otwarcia Salonu Pielęgnacji Paznokci

 

Ważne jest, aby mieć dobrą listę rzeczy do rozważenia przy otwieraniu salonu pielęgnacji paznokci. Podobnie jak w przypadku każdego nowego przedsięwzięcia biznesowego, odrobina planowania jest bardzo pomocna.

Oto kroki do otwarcia salonu pielęgnacji paznokci, które możesz wykonać, aby pomóc sobie w przekształceniu marzeń w efektywny biznes.

1. Wybierz Model Biznesowy

Czy przystąpisz do sieci franczyzowej (zapewnia ona duże wsparcie, ale mniejszą niezależność), czy też będziesz prowadzić własny biznes? Musisz zdecydować, czy będziesz płacić swojemu zespołowi prowizję, czy wynajmować stoiska/przestrzeń niezależnym technikom paznokci. To wszystko są kluczowe rzeczy, które należy wiedzieć przed otwarciem salonu pielęgnacji paznokci.

2. Opracuj Biznesplan i Cennik Salonu Pielęgnacji Paznokci

Czy otwarcie salonu pielęgnacji paznokci jest opłacalne? Oczywiście, że może być. Dlatego najlepiej jest zacząć przygotowywać biznes plan i budżet salonu pielęgnacji paznokci, aby dać Ci mapę drogową, jak poprowadzić Twój biznes do rentowności. Uwzględnij plan marketingowy, opis grupy docelowej, budżet oraz rodzaj produktów/usług, które będziesz oferować klientom.

3. Znajdź Idealną Lokalizację

To zależy w dużej mierze od Twojej marki i grupy docelowej. Czy Twoją bazę klientów stanowią profesjonaliści i młodzi ludzie? W takim razie postaraj się znaleźć coś w pobliżu lokalnego centrum miasta lub centrum biznesowego.

4. Jak Sfinansować Nowy Salon Paznokci?

Niewystarczające fundusze na rozpoczęcie działalności są jednym z głównych powodów, dla których salony paznokci upadają, jak podaje U.S. Small Business Administration. Postaraj się mieć co najmniej 6-miesięczną rezerwę. Źródła finansowania mogą obejmować własne oszczędności, pomoc przyjaciół i rodziny, lokalną kasę oszczędnościowo-kredytową oraz pożyczki i dotacje dla początkujących przedsiębiorców. Upewnij się, że masz budżet i plan jego spłaty.

Lista kontrolna otwierania salonu pielęgnacji paznokci
Lista Kontrolna Otwierania Salonu Pielęgnacji Paznokci

5. Wypracuj Swoją Markę Salonu Paznokci

Twoja marka definiuje Twój biznes i klientelę. Obejmuje ona wszystko, od projektu logo i nazwy po stronę internetową i wystrój wnętrza. Pinterest jest doskonałym źródłem pomysłów na początek. Wybierz kilka obrazów i słów, które identyfikują Twoją markę i wykorzystaj je jako inspirację.

6. Przygotuj Swój Plan Marketingowy dla Salonu Paznokci

Załóż swoją stronę internetową i strony w mediach społecznościowych, wybierz logo i dotrzyj do społeczności. Twoja rodzina i przyjaciele mogą być kluczowi, jeśli chodzi o tworzenie tych połączeń z nowymi klientami.

Upewnij się, że ustawisz również informacje o swoim koncie Google My Business wraz ze zdjęciami, aby klienci mogli Cię znaleźć w dniu otwarcia i zostawić później komentarze.

Przeczytaj więcej o tym, jak szybko zbudować klientelę jako technik paznokci.

7. Pobierz Oprogramowanie do Zarządzania Salonem Paznokci

Nail salon softwaare pomoże Ci obsługiwać harmonogram pracowników, przyjmować płatności, optymalizacji kalendarza salon paznokci, pozwalają proste rezerwacja online, śledzić i zamówić zapasów, i więcej, oszczędzając godziny kłopotów i pieniędzy każdego tygodnia.

8. Wybierz Procesor Kart Kredytowych

Różni dostawcy oferują różny sprzęt i stawki, w tym proste systemy oparte na aplikacji lub bardziej zaawansowane urządzenia z funkcją drukowania paragonów. Nie wahaj się rozejrzeć.

9. Rekrutacja Techników Paznokci

Wypromuj wszystkie wolne miejsca pracy i wybierz swój wymarzony zespół, a następnie zaplanuj szkolenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najlepszych kwalifikacjach, zajrzyj do naszego wpisu na temat opisu stanowiska pracy technika paznokci.

10. Wybór Dostawców Produktów

To zależy w dużej mierze od Twojej marki i klientów, więc wybierz asortyment, który uzupełni Twoje usługi i wizję.

Przygotowaliśmy listę kontrolną otwarcia salonu paznokci, aby pomóc Ci zacząć.

Lista Wyposażenia Salonu Pielęgnacji Paznokci

 

Obejmuje ona wszystkie rzeczy, od mebli po narzędzia i technologie, które będą potrzebne Twojemu zespołowi. Zacznij od sporządzenia listy małych i dużych przedmiotów, które Twoja przestrzeń powinna posiadać, oddzielając "potrzeby" od "chęci", aby nie przekroczyć budżetu.

Lista zakupów dla nowej firmy powinna zawierać:

 • Meble: Biurka recepcyjne, krzesła, oświetlenie, meble do poczekalni, stacje robocze, fotele do pedicure, stojaki do ekspozycji produktów, wózki, półki i grafiki ścienne to niezbędne elementy, które należy umieścić na tej liście.
 • Artykuły Elektryczne: Elektryczne pilniki do paznokci, lampy UV i suszarki do paznokci, sterylizatory UV, pralki i podgrzewacze ręczników oraz wszelkie specjalistyczne urządzenia do innych usług.
 • Narzędzia i Materiały Eksploatacyjne: Należą do nich takie materiały jak lakiery, akryle, żele, pudry do zanurzania, bazy i lakiery nawierzchniowe, zmywacze do paznokci, tipsy, waciki i rękawiczki, a także szczoteczki wielokrotnego użytku, narzędzia do usuwania modzeli, cążki do skórek i nożyczki, miseczki do mieszania, polerki do paznokci, patyczki oranżadowe, ręczniki
 • Zarządzanie: Komputery/laptopy, oprogramowanie dla salonów pielęgnacji paznokci do śledzenia harmonogramów, wizyt, zapasów, system POS, kasa fiskalna i telefony są niezbędne do prowadzenia działalności.
 • Bezpieczeństwo: Gaśnice, apteczki, maseczki i środki odkażające do rąk muszą być zawsze pod ręką.

Aby pomóc Ci w rozpoczęciu działalności, przygotowaliśmy listę wyposażenia salonu pielęgnacji paznokci w formacie pdf.

Plusy I Minusy Posiadania Własnego Salonu Pielęgnacji Paznokci

 

Czy salony pielęgnacji paznokci są dochodowe? Z pewnością tak, jednak prowadzenie dobrze prosperującej firmy wymaga również dużo ciężkiej pracy i zaangażowania.

Posiadanie własnego biznesu ma wiele zalet, ale ma też pewne wady, na które trzeba być przygotowanym.

Najlepsze strony posiadania własnego salonu pielęgnacji paznokci to:

 • Niezależność: To Ty podejmujesz decyzje, jak prowadzić swój biznes, ustalasz własny harmonogram i zatrzymujesz zyski.
 • Wolność Twórcza: Rozwijanie wymarzonego biznesu, nauka umiejętności menedżerskich oraz pomoc w rozwoju i mentoring pracowników to zarówno satysfakcja, jak i wspaniałe doświadczenie edukacyjne.
 • Możliwości: Typowy salon pielęgnacji paznokci może przynieść dochód w wysokości około 100 000 dolarów rocznie. Z tego około 50 000 dolarów to zysk dla właściciela. To może się sumować, jeśli dobrze sobie z tym poradzisz.

Niektóre możliwe trudności, na które trzeba być przygotowanym, to:

 • Administracja: Trudno jest poradzić sobie z całą pracą administracyjną, od śledzenia listy płac i inwentarza po aktualizację mediów społecznościowych i przygotowanie do sezonu podatkowego.
 • Oprogramowanie dla Salonów Paznokci może pomóc w utrzymaniu organizacji, optymalizacji kalendarza i radzeniu sobie między innymi z harmonogramem i zapasami, ale i tak będziesz miał wiele zadań.
 • Podatki i Kwestie Prawne: To Ty będziesz ostatecznie odpowiedzialny za płacenie podatków, ubezpieczenie i upewnienie się, że wszystkie kontrole i dokumenty są aktualne.
 • Straty: Nawet najlepszym firmom zdarzają się gorsze dni i trzeba być na to przygotowanym. Obowiązkiem właściciela salonu pielęgnacji paznokci jest dopilnowanie, aby pracownicy otrzymali wynagrodzenia i pokryli wydatki, nawet jeśli przychody są chwilowo niskie.

Wnioski

 

Założenie własnego salonu pielęgnacji paznokci jest dużym krokiem, ale może być również niezwykle satysfakcjonujące. Najważniejszą rzeczą, jaką można zrobić, jest zainwestowanie czasu i wysiłku w to, aby od samego początku być zorganizowanym.

Narzędzia takie jak oprogramowanie dla salonów pielęgnacji paznokci mogą w tym pomóc, ale ważne jest, abyś się do tego przygotował, przeprowadzając własną analizę i przygotowując listy kontrolne, zanim zaczniesz dokonywać jakichkolwiek zakupów lub inwestować pieniądze.

Właściwe planowanie, jasny plan budżetowy i silna strategia marketingowa z pewnością wskażą Ci drogę, jak otworzyć salon pielęgnacji paznokci.

Citations

Dlaczego firmy powinny mieć otwarte modele biznesowe
http://secure.com.sg/courses/ICI/Grab/Reading

Innowacja w modelu biznesowym: nie chodzi już tylko o technologię
https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1

Innowacyjność modelu biznesowego: szanse i bariery
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S

Rating: 5 of 5 - 1 votes