Jaki Kreator Stron Internetowych jest Najlepszy dla Salonów Fryzjerskich w 2023 Roku?

Przy wyborze najlepszego kreatora stron internetowych dla Twojego salonu, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach.

Nie wszystkie salony są takie same i nie wszyscy twórcy stron internetowych są tacy sami. Jak więc dokonać wyboru? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Wybór Najlepszego Kreatora Stron Internetowych dla Twojego Salonu - na Co Zwrócić Uwagę?

Jeśli zamierzasz wybrać program do tworzenia stron internetowych dla swojego salonu, najlepiej jest najpierw określić potrzeby salonu. Możesz zacząć od burzy mózgów (sam lub z zespołem) na temat wszystkiego, do czego chcesz wykorzystać swoją stronę internetową. Sporządź listę funkcji, których potrzebujesz, aby to osiągnąć.

Nadal nie możesz się zdecydować? Spróbuj sprawdzić strony internetowe innych firm z branż nastawionych na klienta, takich jak restauracje czy firmy konsultingowe. Nie wstydź się również zajrzeć na strony innych salonów.

Niektóre rzeczy, które powinieneś rozważyć to: cenniki, profile pracowników, strona z recenzjami dla klientów, kompatybilność z oprogramowaniem salonu, strony z produktami detalicznymi oraz funkcje SEO, takie jak tagi.

Wiele programów do tworzenia stron internetowych jest bardzo przyjaznych dla użytkownika i pozwala na przeciąganie i upuszczanie obrazów i bloków tekstu. Niektóre z nich oferują nawet darmowe wersje próbne, co jest świetnym sposobem na sprawdzenie, czy są one dla Ciebie odpowiednie.

Pamiętaj, że cokolwiek wybierzesz, powinno być w stanie nadążyć za zmieniającymi się potrzebami Twojego salonu.

Kryteria dla Naszego Przeglądu Najlepszych Kreatorów Stron Internetowych dla Salonów

 

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sprawdzić i przetestować kilka różnych kreatorów stron internetowych, wymyślając listę kryteriów, które pomogą Ci wybrać najlepszy dla Ciebie.

Ogólnie rzecz biorąc, najważniejsze rzeczy, których należy szukać to:

  • Przyjazny dla Użytkownika: Każdy początkujący powinien być w stanie korzystać z dobrego kreatora stron internetowych - nie powinieneś znać się na kodowaniu lub rozumieć mnóstwo technicznego żargonu, aby zacząć. Idealnie byłoby, gdyby kreator stron internetowych posiadał wiele opcji dostosowywania funkcji Twojej strony internetowej salonu, był łatwy w edycji i posiadał wiele szablonów do wyboru.
  • Rezerwacja Online: Klienci nie chcą czekać, aż Twój salon będzie otwarty, aby zadzwonić i zarezerwować wizytę - wolą zrobić to wygodnie za pomocą telefonu lub laptopa, kiedy mają na to czas. Dzięki temu zyskasz znacznie więcej klientów, więc upewnij się, że Twoja strona ma już wbudowaną funkcję rezerwacji online.
  • Zdjęcia i Profile Pracowników: Profile pracowników i galeria zdjęć, która pokazuje najlepsze prace salonu (w tym zdjęcia przed i po) to doskonałe sposoby, aby potencjalni klienci mogli poznać Twój salon. Najlepsze mechanizmy pozwalają na łatwe tworzenie takich stron.
  • Funkcje SEO (Search Engine Optimization): Ułatwiają one znalezienie Twojego salonu w wyszukiwarkach takich jak Google, co jest niezwykle ważne dla pozyskania nowych klientów. Warto wybrać kreator stron internetowych z łatwymi w użyciu funkcjami SEO.
  • Wartość: Wszyscy nienawidzą ukrytych opłat prawie tak samo, jak kochają darmowe funkcje. Przyjrzeliśmy się każdemu kreatorowi stron internetowych, aby sprawdzić, który z nich oferuje najwięcej korzyści, jeśli chodzi o takie rzeczy, jak adres e-mail, nazwa domeny itp. oraz ile kosztują poszczególne funkcje.
  • Obsługa Klienta i Pomoc: Nawet jeśli wszystkie wyszukiwarki stron internetowych, które wybraliśmy są przyjazne dla użytkownika, ważne jest, aby mieć dostęp do całodobowej obsługi klienta. Nigdy nie wiadomo, kiedy możesz jej potrzebować.

Kreator Stron Internetowych dla Twojego Salonu

 

Kreator stron internetowych Zolmi
Kreator Stron Internetowych Zolmi

1 . Zolmi - Nasz Najlepszy Wybór

Zolmi jest popularną platformą oprogramowania dla salonów, która zawiera darmowy kreator stron internetowych dla salonów jako część szerokiej gamy funkcji skoncentrowanych na branży kosmetycznej i wellness. Jest wszechstronny, przyjazny dla użytkownika i zapewnia świetny stosunek jakości do ceny.

Plusy:

Zolmi oferuje darmowe konto zarówno dla swojego kreatora stron internetowych, jak i oprogramowania dla salonów z szeroką gamą funkcji, które pomogą Ci w prosty i łatwy sposób zaistnieć w sieci. Wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w jednym wygodnym miejscu.

Darmowe konto nie obejmuje nazwy domeny, więc jeśli zdecydujesz się korzystać ze swojej strony internetowej salonu w mediach społecznościowych i profilu Google Business, być może będziesz chciał uaktualnić do konta premium.

Prostota i łatwość obsługi są kluczowe w przypadku kreatora stron Zolmi, zarówno dla właścicieli salonów, jak i ich klientów. Szybkość strony i przyjazność dla urządzeń mobilnych to obszary, na których skupiamy się najbardziej, co sprawia, że Google lubi strony zbudowane za pomocą tego kreatora stron. Wszystkie szablony są wstępnie zaprojektowane, aby ułatwić szybkie i łatwe wejście na stronę.

Pełna Integracja z oprogramowaniem salonu - ponieważ Twoja strona jest w pełni zintegrowana z oprogramowaniem salonu, wszystkie aktualizacje dotyczące personelu i cenników są automatycznie aktualizowane na Twojej stronie internetowej, bez konieczności robienia tego w dwóch miejscach.

Minusy:

Nie będziesz mógł dodawać "wtyczek" do swojej strony internetowej, tak jak w przypadku Wordpress. Niektórzy właściciele salonów mogą uznać to za ograniczające, ale pamiętaj, że ten kreator stron internetowych został stworzony z myślą o szybkości, a wtyczki takie jak Wordpress są znane z tego, że spowalniają działanie stron internetowych.

Przeniesienie strony do innego dostawcy może być trudne, ponieważ w tym momencie nie możesz pobrać swojej strony. Jeśli więc wybierzesz innego dostawcę, będziesz musiał zacząć od zera.

Ten kreator stron internetowych salonu nie używa metody "przeciągnij i upuść", a zamiast tego wykorzystuje szablony z elementami, które możesz szybko włączać i wyłączać. Może to być postrzegane przez niektórych jako mało elastyczne, ale zaletą jest to, że pozwala to na zrobienie rzeczy bardzo szybko i łatwo.

Ceny:

Jeśli używasz Zolmi jako darmowego kreatora stron internetowych, możesz korzystać z darmowej domeny mybelliata. W wersji premium możesz kupić nazwę domeny, jeśli chcesz mieć własny adres url dla swojego salonu. Zazwyczaj kosztuje to 14,99$/rok u dostawców takich jak namecheap.com lub marcaria.com i łączy się z Twoją stroną internetową.

Korzystając z wersji darmowej, Twoja strona będzie zawierała reklamę Zolmi, a także ograniczoną liczbę zdjęć, które możesz dodać do swojej strony. Jednak w wersji płatnej, która kosztuje 6 dolarów miesięcznie, będziesz mógł dodawać więcej zdjęć, posiadać profile pracowników i pokazywać referencje klientów z Twojego konta Zolmi.

Kreator stron internetowych WordPress
Kreator Stron Internetowych WordPress

2. WordPress

Znany z bycia najpopularniejszą na świecie platformą do tworzenia stron internetowych, WordPress.org ma ponad 30 milionów stron internetowych działających obecnie na platformie hostowanej i samodzielnie hostowanej.

Jaka jest różnica między tymi dwoma rozwiązaniami?

Kreatory stron internetowych są narzędziami hostowanymi, co oznacza, że nie musisz kupować oprogramowania i zajmować się hostingiem własnej strony internetowej (choć to naprawdę nie jest takie trudne, jak się wydaje). Dzięki temu ta wersja WordPressa jest bardzo podobna do innych kreatorów stron internetowych, którym się przyjrzymy.

Wersja WordPressa z własnym hostingiem wykorzystuje system CMS lub system zarządzania treścią z wieloma funkcjami, które są łatwe w użyciu, mogą być skalowane w celu dopasowania do dużych i małych ekranów i dają pełną kontrolę nad swoją stroną (jesteś jej właścicielem i masz pełną prywatność nad tym, co robisz ze swoją zawartością).

Aby zacząć korzystać z tego systemu, musisz mieć konto hostingowe WordPress, ale wkrótce omówimy to bardziej szczegółowo.

Plusy:

Dzięki WordPressowi masz pełną kontrolę nad każdym aspektem strony internetowej swojego salonu. Oznacza to, że możesz ją zaprojektować i zbudować zgodnie z własnymi potrzebami (niezależnie od tego, czy chodzi o sprzedaż detaliczną, handel elektroniczny, galerie zdjęć czy cokolwiek innego).

Dostępna jest również biblioteka zawierająca tysiące różnych motywów, z których możesz wybierać, a także możliwość zaprojektowania własnej strony internetowej za pomocą programu typu "przeciągnij i upuść", takiego jak SeedProd, bez konieczności nauki kodowania.

Inne zalety to możliwość korzystania z ponad 59 000 wtyczek WordPress za darmo, co daje dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak koszyk na zakupy, google analytics, narzędzia do obsługi mediów społecznościowych, a nawet opcja czatu na żywo oraz wtyczki i narzędzia SEO.

Możesz również ustawić swoją stronę tak, aby przekierowywała ludzi do dowolnego języka używanego w ich regionie, jeśli masz wielojęzyczną stronę internetową dla swojego salonu.

Wady:

Może pojawić się wiele aktualizacji, których będziesz musiał pilnować, jeśli chcesz, aby wszystko działało bez zarzutu. Konieczne będzie także tworzenie kopii zapasowych witryny (Twój dostawca usług hostingowych może to robić automatycznie).

Jeśli zarządzasz swoją własną stronę internetową, trzeba będzie nauczyć się systemu i zapoznać się z tym, co wszystko robi, co może wydawać się zastraszające dla początkujących użytkowników. To nie staje się łatwiejsze z doświadczeniem i wymaga trochę praktyki.

Ceny:

Kreator stron internetowych WordPress jest darmowy, ale nadal będziesz musiał zapłacić za nazwę domeny i usługę hostingową. Będzie to prawdopodobnie kosztować około 14,99 dolarów rocznie za domenę i około 7,99 dolarów miesięcznie średnio za hosting.

Kreator stron internetowych GoDaddy
Kreator Stron Internetowych GoDaddy

3. GoDaddy Kreator Stron Internetowych

GoDaddy jest głównym graczem w hostingu stron internetowych i gry rejestratora nazw domen, z wielu firm korzystających z ich usług, a nawet hosting własnych witryn WordPress tutaj. Mają również bardzo łatwy w użyciu kreator stron internetowych (to jest trochę podstawowy, ale w porządku dla zadań, które nie wymagają wiele skomplikowanych funkcji) dostępne dla każdego, aby korzystać, zbyt.

Plusy

Kreator stron GoDaddy jest prosty i dobry dla początkujących. Wykorzystuje system bloków "przeciągnij i upuść", który pozwala eksperymentować z różnymi układami strony internetowej salonu, a także galerię zdjęć, która pozwala załadować i wykorzystać do 250 różnych obrazów. Jest również elastyczny i dobrze skaluje się zarówno na małych, jak i dużych ekranach, pozwalając Ci pracować na telefonie lub tablecie, co jest idealne dla właścicieli salonów w podróży.

Wady

Jak już wspomnieliśmy, kreator stron GoDaddy jest prostszy niż inne wybrane przez nas, co może być problemem dla tych, którzy szukają czegoś z wieloma różnymi funkcjami i opcjami projektowania do wyboru.

Ponadto trudno jest przenieść stronę internetową salonu z GoDaddy Website Builder na platformę WordPress później, jeśli chcesz, co nie jest idealne.

Ceny

Koszt kreatora stron GoDaddy zaczyna się od około $6,99/miesiąc, jeśli otrzymasz ich podstawowy plan, $10,49/miesiąc za standardowy i $14,99/miesiąc, jeśli wybierzesz opcję eCommerce. Jeśli się zarejestrujesz, spodziewaj się rachunku raz w roku.

Nasz ostateczny werdykt: GoDaddy's website builder może być dobrą opcją, jeśli chcesz zbudować podstawową stronę internetową, ale nie jest to najlepsza wartość dla kogoś, kto chce stworzyć coś bardziej bogatego w treść lub złożonego z wieloma funkcjami.

Kreator stron internetowych wix
Kreator Stron Internetowych Wix

4. Wix

Wix.com to oprogramowanie do budowania witryn, które zyskuje coraz większą popularność (około 1,9% wszystkich witryn na świecie używa Wix, więc daje ci to pojęcie o tym, jak duża jest to firma). Jest on oparty na chmurze i łatwy w użyciu, z dobrym wyborem funkcji dla każdego, kto chce stworzyć swoją własną witrynę.

Zalety

Na początek, nie będziesz musiał płacić opłat za hosting, ponieważ Wix jest platformą w pełni hostowaną. Jest to z pewnością wygodne.

Następnie oferuje wiele szablonów, z których możesz wybierać (dosłownie setki), które możesz dostosować za pomocą funkcji przeciągnij i upuść. Posiadają również sztuczną inteligencję projektową zwaną Wix ADI, której możesz użyć do zaprojektowania swojej witryny. Jeśli chodzi o cechy i funkcjonalność twojej witryny, oferują one zarówno darmowe, jak i płatne aplikacje, które możesz zainstalować. Niektóre z tych aplikacji zostały stworzone przez Wix, a inne przez strony trzecie.

Na koniec, Wix oferuje zarówno darmowy plan (choć ma on mniejszą przepustowość niż plan premium), abyś mógł go wypróbować. Nie jest on dostarczany z nazwą domeny, ale możesz ją łatwo uzyskać poprzez uaktualnienie do usługi premium. Otrzymujesz jednak darmowy SSL, który zaszyfruje twoje dane i pomoże zabezpieczyć wszystko, co jest wysyłane na twoją witrynę.

Wady

Jeśli zapiszesz się na Plan Darmowy lub Plan Połącz Domenę, bądź przygotowany na to, że na twojej witrynie pojawią się reklamy Wix. Jedynym sposobem, aby się ich pozbyć jest zapisanie się na plan Combo lub Unlimited.

Przeniesienie witryny twojej firmy z Wix jest skomplikowanym procesem, który może być frustrujący.

Plan Connect Domain Wix kosztuje $9.16 miesięcznie i pozwala ci jedynie na podłączenie niestandardowej nazwy domeny, którą posiadasz - nie zawiera kosztu samej nazwy domeny, którą i tak będziesz musiał kupić.

Ceny

Wix oferuje klientom opcję zakupu darmowej wersji kreatora witryn (choć jest ona ograniczona w swoich możliwościach) i jest dostarczana z markową subdomeną. Jeśli chcesz podłączyć swoją własną domenę, kosztuje to 9,16 $ miesięcznie.

Jeśli wybierzesz ich plan Combo, to obejmuje zarówno strony internetowej i nazwy domeny w tak niskie, jak 14 dolarów miesięcznie. Wreszcie, ich plan eCommerce (który jest przeznaczony głównie dla firm detalicznych) kosztuje około 23 dolarów miesięcznie.

Kreator stron internetowych Weebly
Kreator Stron Internetowych Weebly

5. Weebly

Weebly posiada wiele opcji do wyboru, w tym bardzo przyjazny dla użytkownika kreator stron, który sprawia, że edycja strony internetowej salonu jest łatwa i szybka. Mają również wiele różnych projektów i funkcjonalności do wypróbowania.

Square, platforma płatnicza, kupiła Weebly w kwietniu 2018 roku za około 365 milionów dolarów, aby stworzyć kompleksowe rozwiązanie dla firm internetowych.

Plusy

Ponieważ platforma Weebly jest w pełni hostowana, oznacza to, że nie będziesz musiał instalować ani zajmować się żadnym dodatkowym oprogramowaniem. Wszystko to zrobisz w jednym miejscu, dzięki czemu wszystko stanie się mniej skomplikowane.

Weebly oferuje również szereg opcji projektowych, które pomogą Ci rozpocząć pracę nad nową stroną internetową salonu. Projekty te są edytowalne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dostosował je do swoich potrzeb.

Oferuje również wygodne funkcje, takie jak formularze kontaktowe, suwaki, opcje dodawania galerii zdjęć, a także wsparcie dla handlu elektronicznego, jeśli chcesz zacząć oferować produkty detaliczne online.

Wady

Ponieważ platforma Weebly.com jest w pełni hostowana, nie masz dużego wyboru, czy chcesz korzystać z jej funkcji, czy nie. Oznacza to, że nie będziesz mógł zatrudnić własnego projektanta stron internetowych, aby dodać coś, co nie jest jeszcze dostępne.

Ponadto Weebly będzie wyświetlać reklamy dla Square na Twojej stronie internetowej, chyba że wykupisz plan Professional, który należy do droższych opcji oferowanych przez Weebly.

Ceny

Darmowy plan Weebly jest użyteczny, ale bardzo prosty. Jeśli szukasz czegoś mniej podstawowego, możesz zarejestrować się w opcji za 6 dolarów miesięcznie lub wykupić plany Professional lub Business za odpowiednio 12 lub 26 dolarów miesięcznie. Wszystkie kwoty za motyw są rozliczane w skali roku.

Wnioski

 

Więc, który kreator stron internetowych jest odpowiedni dla Ciebie?

Zalecamy, aby wybrać coś, co jest dobrze dopasowane do Twojego cennego czasu, umiejętności i potrzeb Twojego salonu.

Upewnij się, że jakikolwiek będzie Twój wybór, zapewni Ci on największą liczbę rezerwacji dzięki doskonałemu doświadczeniu użytkownika - dlatego polecamy kreator stron Zolmi jako naszą najlepszą opcję.

Cytaty

Kreator stron internetowych dla osób kreatywnych: jak samemu stworzyć profesjonalną stronę internetową za pomocą Word Press i innych łatwych narzędzi
https://books.google.com/books?hl=en&lr=&id=G

Determinanty udanego projektu strony internetowej: względne znaczenie i zalecenia dotyczące skuteczności
https://ieeexplore.ieee.org/abstract/document/772943/

Czy boimy się właściwych rzeczy?
https://www.psychologicalscience.org/observer/do

Rating: 5 of 5 - 1 votes