Jak Napisać Biznes Plan Dla Salonu Fryzjerskiego

Biznes plan salonu może pomóc Ci rozwinąć działalność i skierować ją we właściwym kierunku, aby osiągnąć sukces. Biznes plan jest zarówno schematem działania, jak i skutecznym podsumowaniem tego jak chcesz, aby Twój salon funkcjonował.

Odnoszący sukcesy właściciele salonów wiedzą, że chęci i doświadczenie (choć wspaniałe) same w sobie nie wystarczą, aby zagwarantować rezultaty. Stworzenie biznes planu zarówno dla już działjącego jak i nowootwartego salonu fryzjerskiego nada zarówno pracownikom, jak i właścicielom kierunek, którego potrzebują.

Ważne jest, aby określić cele i zadania salonu oraz kamienie milowe, które dadzą Ci znać, że Twój salon jest na dobrej drodze.

Czego się Dowiesz

Przedstawimy podstawy, które pomogą Ci stworzyć solidny biznes plan dla Twojego salonu, jak również kilka ważnych wskazówek oraz wzór, który pomoże Ci napisać biznes plan dostosowany do Twoich usług i produktów.

Przejdź do Działu, Który Ci się Podoba

 1. Co to Jest Biznesplan Salonu?
 2. Dlaczego Twój Salon Potrzebuje Biznesplanu?
 3. Kluczowe Elementy Dobrego Biznes Planu Salonu
 4. Szablon Biznes Planu Salonu
 5. Wnioski

Co to Jest Biznesplan Salonu?

 

Twój biznes plan dla salonu fryzjerskiego jest czymś więcej niż tylko opisem działalności salonu.

Zawiera on Twoją wizję, misję i strategię salonu fryzjerskiego w zakresie promocji firmy i powiększania bazy klientów. Salony zazwyczaj zawierają również opis firmy i wizję dla personelu pomocniczego.

W ramach biznes planu salonu fryzjerskiego należy opracować strategię promocji firmy i rozwoju bazy klientów.

W biznesplanie salonu należy zawrzeć zarówno streszczenie działalności salonu (więcej na ten temat później), jak i kluczowe kroki, które podejmiesz jako właściciel salonu i firma, aby rozpocząć działalność salonu i osiągnąć sukces.

Przedstawi on Tobie (i ewentualnym inwestorom) analizę rynku w biznesplanie salonu, przykładowy budżet salonu, a także przegląd rynku docelowego i oferowanych usług.

Dobry biznesplan dla salonu to nie tylko analiza rynku, ale także przykładowy budżet salonu.

Dobry biznesplan dla salonu pokaże wszystkim, że Twoja firma jest rentowna, czy Twoje harmonogramy i cele są “na dobrej drodze” dla każdego okresu, i pozwoli Ci ocenić, czy musisz wprowadzić jakiekolwiek zmiany do budżetu lub planu marketingowego salonu.

Odejmuje błędy ludzkie i “przeczucia” z równania i pozwala na podejmowanie decyzji opartych na analizie w zakresie marketingu, sprzedaży i planu finansowego.

Dlaczego Twój Salon Potrzebuje Biznesplanu?

 

To nie jest’ograniczone tylko do branży kosmetycznej.

Wszystkie odnoszące sukcesy firmy (np.

Każda dobrze prosperująca firma (w tym salony) potrzebuje biznes planu, który pomoże im zachować organizację i śledzić postępy w działalności.

Nawet plan strategiczny małego salonu fryzjerskiego jest niezbędny do uzyskania kredytu, pozyskania inwestorów, zbadania rynków dla nowych klientów, czy przeanalizowania wydatków i danych finansowych.

Wszystkie firmy, które odniosły sukces (w tym salony), potrzebują biznesplanu, który pomoże im w organizacji i śledzeniu postępów.

Jest on tak samo ważny jak pracownicy i sprzęt, w który inwestujesz.

W rzeczywistości ten dokument pomoże Ci zaplanować strategie marketingowe dla Twojego salonu, uporządkować pomysły, organizować lepsze spotkania z pracownikami, na których będziesz mógł pokazać swoje postępy, a nawet przemyśleć wydatki i decyzje marketingowe.

To’kręgosłup Twojej firmy i najlepszy sposób, aby pozostać w kontakcie ze swoimi wartościami i rynkiem docelowym.

Kluczowe Elementy Dobrego Biznes Planu Salonu

 

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz nowy salon, czy prowadzisz działalność od lat, posiadanie dobrego biznes planu jest niezbędne.

Przykłady biznesplanów dla salonów, które możesz zobaczyć w Internecie, mają kilka wspólnych cech. Zawierają one szczegóły dotyczące celów, docelowych klientów, usług, sprzedaży i przychodów, a także potencjalnych wydatków, strategii marketingowej i ogólnego planu finansowego.

Powinna to być mapa drogowa zawierająca opis Twojej firmy w obecnym kształcie oraz zarys planu na przyszłość. Gdzie chcesz być na przykład za pięć lat?

Oto kilka szczegółów, o których należy pomyśleć, tworząc własną ofertę salonu fryzjerskiego i biznesplan:

Jak Zacząć Biznesplan Salonu Fryzjerskiego?

biznesplan salonu fryzjerskiego jak zaczac
Jak rozpocząć biznesplan salonu fryzjerskiego?

Jeśli zadajesz sobie pytanie “Jak założyć własny salon fryzjerski?, to przygotowanie biznesplanu jest kluczowym pierwszym krokiem. Pomoże Ci on w zastanawianiu się nad tym, jak otworzyć salon, a także pozwoli skupić się na misji i celach długoterminowych.

Jeśli chcesz stworzyć biznes związany z salonem, musisz wykonać następujące czynności:

 • Postaraj się określić jasne cele ilościowe: Spróbuj oprzeć je na analizie rynku i zyskach, których będziesz potrzebować, aby zrównoważyć wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

  Wyznacz sobie cele ilościowe, które będziesz musiał osiągnąć.

 • Rozważ wszystkie przeszkody: Zrób rozeznanie i wymień wszystko, co może obniżyć Twoje dochody, wpłynąć na koszty rozpoczęcia działalności lub utrudnić otwarcie salonu. Bądź przygotowany, aby uwzględnić pieniądze na ten cel w swoim planie finansowym.

 • Zbierz niezbędne informacje:Oprócz przyjrzenia się własnym usługom, bazie klientów i ogólnym wydatkom, upewnij się, że znasz trendy rynkowe, segmentację klientów oraz to, co robi konkurencja, aby przyciągnąć i utrzymać klientów.

 • Zapytaj o profesjonalną pomoc:Jeśli nie jesteś pewien, jak postępować z niektórymi szczegółami, potrzebujesz pomocy w analizie rynku lub misji firmy, albo po prostu chcesz, aby ktoś wszystko przejrzał i rozłożył na czynniki pierwsze, rozważ wynajęcie profesjonalnego konsultanta, który pomoże Ci w przygotowaniu projektu.

 • Spróbuj skorzystać z darmowego szablonu Darmowy szablon biznesplanu salonu może być niedrogim rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz pomocy w uporządkowaniu wszystkich swoich badań. Nie będziesz musiał tworzyć oświadczenia lub planu od podstaw, ale możesz go dostosować do swoich potrzeb, korzystając z istniejącego szablonu. Można również znaleźć w Internecie przykładowy opis działalności salonu, aby zacząć.

Oto kilka przykładów tego, co należy uwzględnić podczas tworzenia biznesplanu salonu:

Strona Tytułowa

Strona tytułowa to przedstawienie firmy potencjalnym inwestorom, kadrze zarządzającej i wszystkim, którzy mają finansowy udział w jej sukcesie. Upewnij się, że na tej stronie znajdziesz:

 • Nazwa firmy
 • Dane kontaktowe

Spis Treści

Spis treści jest szczególnie pomocny w przypadku dłuższych dokumentów zawierających wiele informacji na temat danych finansowych, marketingu lub produktów i usług.

Szczegółowe Streszczenie

To jest najważniejsze pierwsze wrażenie. Streszczenie powinno obejmować kilka kwestii, w tym:

Twoją Misję Salonu (Twoje obecne cele i jak zamierzasz je osiągnąć)

Twoja wizja (gdzie chcesz, aby Twój biznes był w przyszłości)

Opis (zarówno samego salonu, jak i tego, co obejmie ten plan)

Twój klucz do sukcesu (czego potrzebujesz, aby rozpocząć i prowadzić swój salon z sukcesem)

Opis Działalności

Załącz krótki opis swojej firmy i jej usług. Powinien on obejmować:

Miejsce prowadzenia działalności

Usługi oferowane klientom

Twój personel (lub potrzeby kadrowe)

Przegląd branży kosmetycznej w Twojej okolicy

Rynek Docelowy

Kto będzie Twoim klientem? Jaki jest ich poziom dochodów? Właściciele firm powinni zastanowić się nad:

Przedsiębiorcy powinni zastanowić się nad

Kto jest Twoją docelową grupą odbiorców?

Kto jest Twoją grupą docelową?

Gdzie się znajdują? (Czy pracują lub uczą się w tej okolicy? Czy mieszkają w pobliżu?)

Jakich usług poszukują? (Będzie to miało wpływ na Twoją sprzedaż)

Dlaczego oni? (Dlaczego chcesz sprzedawać swoje usługi tym klientom, a nie innym? Decyzja o wyborze klientów wpłynie na wiele innych szczegółów w biznesplanie, w tym na wyposażenie, lokalizację, potencjalne koszty i potrzeby finansowe Twojego startupu)

Dla kogo?

Dlaczego Ty? (Dlaczego Twoi klienci docelowi potrzebują Twoich usług? Co zapewniasz, co sprawi, że klient wybierze Ciebie zamiast konkurencji?)

Pomocne jest przeprowadzenie analizy analizy SWOT salonu (mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia) w tym momencie, aby zrozumieć dokładnie, co należy zaplanować w swojej propozycji i planie biznesowym dla branży fryzjerskiej.

Analiza Konkurencji

Będziesz musiał wiedzieć i być przygotowany do krótkiego wyjaśnienia następujących kwestii:

Kto jest Twoją obecną lokalną konkurencją?

Jak wypadasz w porównaniu z nimi?

Czy będziecie walczyć o tych samych klientów?

Co wyróżnia Twoją usługę fryzjerską i kosmetyczną z tłumu i czyni ją wyjątkową?

Plan Zarządzania

Stwórz plan zarządzania salonem, który pokaże, w jaki sposób Twój biznes będzie zarządzany. Jako właściciel salonu, będziesz musiał wyjaśnić następujące szczegóły:

Struktura firmy (może być prosta lub bardziej złożona, w zależności od wielkości firmy

Strategia zarządzania (Twoje główne cele, gdzie chcesz być za pięć lat i działania na wysokim poziomie, które podejmiesz, aby tam dotrzeć)

Szczegóły dotyczące personelu (przegląd pracowników, których zatrudnisz i ich ról)

Do efektywnego zarządzania Teoeim nowycm biznesem najlepiej sprawdzi się oprogramowanie dla salonu fryzjerskiego.

Produkty i Usługi

Umieszczenie ich w dokumencie pomoże pokazać planowane źródła przychodów, a także pomoże w późniejszym obliczeniu wydatków salonu. Obejmuje to następujące elementy:

Wszystkie produkty, które będziesz sprzedawać lub z których będziesz korzystać

Każda usługa, którą planujesz oferować

Pamiętaj, aby wymienić je szczegółowo i rozbić ceny na każdą usługę i przedmiot sprzedaży detalicznej

Plan marketingowy

Jaka jest Twoja strategia dotarcia do klientów i rozwoju firmy? Jakich środków finansowych będziesz potrzebował, aby ją zrealizować? Ile to będzie kosztować? Być może nie wszystkie te informacje znajdą się w dokumencie końcowym, ale i tak będziesz chciał przeprowadzić badania.

Zapewnij sobie następujące informacje:

Strategie promocji i sprzedaży

Ogólny Plan Marketingowy Salonu (jak znajdziesz i sprowadzisz swoich idealnych klientów? Czy Twój rynek jest rynkiem lokalnym? Czy Twoja lokalizacja w tym pomoże? Jakie promocje usług i programy lojalnościowe będziesz stosować?)

Jak dotrzesz do swojej grupy docelowej?

W jaki sposób dotrzesz do swojej grupy docelowej?

Salon Branding (zwłaszcza jeśli rozbudowujesz istniejącą sieć salonów)

Plan Sprzedaży

Pamiętaj, aby myśleć zarówno w kategoriach sprzedaży produktów detalicznych, jak i usług. Przedstaw w swojej wypowiedzi następujące kwestie:

Jak będziesz je sprzedawać?

Co sprawia, że Twoje usługi/produkty są unikalne i atrakcyjne?

Twoje cele sprzedażowe

Przewidywany dochód zarówno ze sprzedaży, jak i usług

Działalność firmy

Koszty i finansowanie wszelkich dodatkowych usług (na przykład dodatkowych szkoleń zawodowych lub sprzedażowych)

Plan finansowy

Ile kosztuje rozpoczęcie działalności w salonie i jak zamierzasz osiągnąć zyski tak szybko, jak to możliwe?

W biznesplanie salonu, zwłaszcza dla inwestorów, ważne jest, aby te szczegóły były jak najdokładniejsze. Należy się do tego przygotować i zebrać szczegóły dotyczące:

Sprawozdania finansowe

Założenia (zawierają one szczegółowe prognozy kosztów i wydatków)

Przewidywane zyski i straty

Twój próg rentowności

Bilans

Kredyty i zadłużenie związane z prowadzoną działalnością

Dobrym pomysłem jest zlecenie doradcy finansowemu lub profesjonaliście sprawdzenia wszystkich szczegółów i liczb dotyczących pieniędzy w planie finansowym przed sporządzeniem jego ostatecznej wersji.

Plan Operacyjny

Pamiętaj, aby przedstawić szczegóły dotyczące prowadzenia działalności, w tym:

 • Gdzie będziesz prowadzić działalność (zwłaszcza jeśli masz centralne biuro dla wielu lokalnych salonów)
 • Jak będziesz ją prowadził (jak będzie wyglądała struktura zarządzania)

Wszystkie Dodatkowe Informacje

Należy tu podać wszelkie inne informacje, które Twoim zdaniem powinni znać inwestorzy, kadra kierownicza lub osoby zajmujące się finansowaniem. Mogą to być na przykład następujące rzeczy:

 • Dodatkowe dokumenty
 • Oświadczenia, które uważasz za istotne

Te dokumenty i szczegóły można zamieścić na ostatniej stronie lub stronach biznesplanu. Warto rozważyć dodanie do spisu treści załącznika zawierającego te elementy.

Szablon Biznes Planu Salonu

 

Koszt profesjonalnego biznes planu salonu fryzjerskiego może nie być jedyną rzeczą, która powstrzymuje niektórych właścicieli salonów przed jego stworzeniem. Faktem jest, że cały proces może czasami czuć się onieśmielające.

Nawet doświadczeni właściciele i menedżerowie dużych salonów nie zawsze mają czas i środki, aby stworzyć idealny biznesplan od podstaw. Nie martw się, jeśli potrzebujesz pomocy, to nie jesteś sam.

Korzystając z gotowego szablonu lub wzoru biznesplanu dla salonu, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, dostosowując go do swoich potrzeb i wypełniając puste miejsca.

Wnioski

 

Zakładanie nowego salonu może być bardzo onieśmielającym procesem. Oprócz znalezienia bazy klientów, musisz rozważyć poziom konkurencji na lokalnym rynku, wysokość finansowania, potrzeby kadrowe oraz produkty i usługi, które chcesz zaoferować.

Jeśli chcesz powitać pierwszych klientów, mieć solidny plan sprzedaży, pozyskać inwestorów lub zabezpieczyć kredyt, potrzebujesz odpowiedniego biznesplanu. Twój plan jest tym, co pokażesz nowym liderom, finansistom i inwestorom, więc musisz go dobrze przygotować.

Korzystanie z oprogramowania do tworzenia biznesplanów salonów może Ci w tym pomóc, a także w wielu innych kwestiach.

Czy tworzysz biznesplan salonu z wynajmem kabin, biznesplan mobilnego salonu fryzjerskiego, czy też chcesz rozbić koszty kredytu na istniejący, duży biznes, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest przeprowadzenie wcześniej odpowiednich badań.

Twój biznes plan dla salonu fryzjerskiego jest receptą na sukces twojej firmy, więc upewnij się, że poświęcisz czas i zwrócisz uwagę na szczegóły.

Pamiętaj, że ten biznes plan jest bardzo przydatny.

Pamiętaj, że ten przewodnik ma na celu jedynie zainspirowanie Cię i rozpoczęcie działalności, nie jest on ostateczny dla celów prawnych lub finansowych. Zawsze kieruj się własnym osądem przy podejmowaniu decyzji finansowych dotyczących Twojej firmy i w razie potrzeby skonsultuj się z profesjonalistą.

Cytaty

Jak napisać świetny biznesplan
https://ieeexplore.ieee.org/iel3/46/14446/00660335.pdf

Czego inwestorzy szukają w biznesplanie? Porównanie kryteriów inwestycyjnych bankierów, inwestorów venture capital i aniołów biznesu
https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0266242604042377

Anatomia biznesplanu: przewodnik krok po kroku dotyczący budowania biznesu i zabezpieczania przyszłości firmy
https://books.google.com/books?hl=en&lr=&id

Rating: 5 of 5 - 2 votes