Misja Salonu Fryzjerskiego | Przykłady i Wskazówki

Misja salonu fryzjerskiego jest istotną częścią strategii marketingowej salonu fryzjerskiego. Pokazuje ona nowym i obecnym klientom, pracownikom i partnerom biznesowym, o co chodzi w Twoim salonie kosmetycznym lub fryzjerskim i jakie są Twoje wartości.

Czego Się Dowiesz

W tym artykule dowiesz się, jak napisać jasną, unikalną i atrakcyjną deklarację misji salonu fryzjerskiego oraz poznasz kilka przykładów, które mogą Cię zainspirować.

Przejdź do Działu, który Ci Się Podoba

 1. Co to Jest Misja Salonu Fryzjerskiego?
 2. Dlaczego Misja Salonu Kosmetycznego Jest Ważna?
 3. Jak Napisać Misję Salonu Fryzjerskiego?
 4. Przykłady Misji Salonu
 5. Podsumowanie

Co to Jest Misja Salonu Fryzjerskiego?

 

Misja salonu kosmetycznego jest krótkim, opartym na działaniu podsumowaniem Twoich celów i założeń biznesowych, podstawowych wartości oraz tego, jak będą one służyć Twoim klientom. Powinna ona odzwierciedlać osobowość salonu, pozostawiać trwałe wrażenie marki salonu i podkreślać jego unikalne cechy w porównaniu z konkurencyjnymi salonami.

Jest to integralna część biznes planu salonu i gwiazda przewodnia dla każdej istotnej decyzji w Twojej firmie.

Jaka Jest Różnica Między Misją i Wizją Salonu Kosmetycznego?

Misje salonów fryzjerkich koncentrują się przede wszystkim na celach firmy i podejściu do ich osiągnięcia. Jednocześnie, wizja salonu kosmetycznego ilustruje przyszłość, jaką przewidujesz dla swojej firmy. Ponieważ te elementy są ze sobą ściśle powiązane, misja i wizja salonu są często łączone w celu przedstawienia pełnego obrazu działalności.

Przyklad deklaracji misji
Przykład Deklaracji Misji

Dlaczego Misja Salonu Kosmetycznego Jest Ważna?

 

Misja salonu skutecznie przekazuje swoją wizję i pomysły wszystkim zaangażowanym w biznes, od inwestorów po klientów.

Główne Korzyści Płynące z Dobrej Misji Salonu Kosmetycznego to:

 1. Pomaga Sprecyzować Strategię Salonu Fryzjerskiego

  Założenie salonu fryzjerskiego jest przytłaczające i stresujące. W natłoku różnych zadań, które musisz wykonać, łatwo jest zgubić swoje cele i zapomnieć, po co to robisz. Określenie misji salonu pomoże Ci pozostać na właściwej drodze i pomoże Ci utrzymać spójność długoterminowego planu marketingowego salonu fryzjerskiego.

 2. Przyciąga Inwestorów i Pracowników

  Nikt z nich nie chce być częścią kolejnego salonu fryzjerskiego. Twoja misja powie im, dlaczego powinni wybrać właśnie Twoją firmę, a nie wiele innych salonów.

 3. Pomaga Dzielić Się Pracą

  Jeśli Twój zespół zna cel, może lepiej pomagać Ci w realizacji różnych zadań i organizować pracę w taki sposób, aby przynosiła korzyści firmie.

 4. Motywuje Zespół

  Posiadanie wspólnych celów i wartości jest niezbędne do wydajnej pracy zespołowej i zdrowego środowiska pracy. Dzielenie się swoją wizją zmotywuje Twój zespół do pracy na rzecz sukcesu salonu, tak jakby to była ich firma rodzinna.
 5. Przyciąga Klientów

  Dawno minęły czasy, gdy ludzie wybierali salon fryzjerski, kierując się jedynie ceną i odległością. Chcą być częścią czegoś, co sprawia, że świat staje się lepszy, nawet jeśli tylko w niewielkim stopniu. Widząc, że opowiadasz się za rzeczami, które cenią, mogą przechylić szalę na Twoją korzyść. Nie chodzi tylko o to, że Twój salon oferuje liczne usługi, od farbowania włosów po ich przedłużanie.

Jak Napisać Misję Salonu Fryzjerskiego?

 

Idealna deklaracja misji powinna zawierać od dwóch do czterech zdań i nie przekraczać 100 słów.

Ostatecznie, misja salonu powinna być tak długa, aby można było w niej wyrazić swoje zdanie, pokazać klientom swoją ofertę (doskonałą obsługę klienta) oraz to, w jaki sposób inspirujesz swój zespół do osiągania celów biznesowych.

Kluczowe Elementy Misji Salonu Kosmetycznego

Skup się na tych czterech elementach:

 1. Wartość. Jaką wartość tworzy Twój salon zarówno dla klientów jak i pracowników?
 2. Inspiracja. Dlaczego ludzie powinni chcieć przychodzić do Twojego salonu?
 3. Wiarygodność. Niech to brzmi rozsądnie.
 4. Konkretność. Powiąż to z Twoim salonem.

Wskazówki, jak Stworzyć Dobrą Misję Salonu Fryzjerskiego

 1. Zdefiniuj Cel Swojej Działalności. Dlaczego otworzyłeś swój salon fryzjerski? Dlaczego jest to Twoja pasja?
 2. Wyjaśnij, co i w Jaki Sposób Twój salon robi zgodnie z Twoimi wartościami i priorytetami.
 3. Zastanów Się Nad Swoimi Docelowymi Klientami. Dlaczego mieliby wybrać właśnie Twój salon? Czego szukają w salonie? Gdzie mieszkają? Czym się zajmują?
 4. Odzwierciedl Markę Swojego Salonu. Jaką obsługę klienta oferujesz?
 5. Co sprawia, że Twój salon jest wyjątkowy? W jaki sposób wyróżniasz się na tle innych salonów? Jakie są Twoje przewagi konkurencyjne?
 6. Weź pod Uwagę Swoich Pracowników. Upewnij się, że deklaracja odzwierciedla kulturę firmy, jest przystępna, motywuje i inspiruje obecnych i przyszłych pracowników.
 7. Niech Będzie Krótka i Zwięzła. Chcesz, aby misja firmy była łatwa do przeczytania, przekazywała jasne przesłanie i zapadała w pamięć. Pamiętaj, że Twoi klienci i pracownicy powinni z łatwością zrozumieć Twoją wizję salonu.

Najczęstsze Błędy w Sformułowaniu Misji Salonu Fryzjerskiego

 1. Mało inspirująca - nie może być tylko opisem tego, czym zajmuje się Twój salon.
 2. Brak osobowości i radości - odzwierciedl kulturę, która sprawia, że Twój salon jest wyjątkowy.
 3. Pełno słów i żargonu - skup się na jasnym, prostym języku, który bezpośrednio przekazuje cel Twojego salonu.

Po spisaniu misji salonu fryzjerskiego sprawdź, czy nie ma w niej zbyt wielu słów i usuń wszystko to, co można by zakwalifikować jako szum informacyjny. Fałszywość jest łatwo zauważalna w piśmie i na dłuższą metę nie będzie korzystna dla Twojej marki.

Upewnij się, że wszystko, co napisałeś, odnosi się konkretnie do Twojego salonu fryzjerskiego, a nie do branży lub po prostu innego salonu. Misje firm, z których się wzorujesz, mogą być wspaniałą inspiracją, ale powstrzymaj się od ich kopiowania, bądź wyjątkowy.

Chodzi tu o Twoją drogę i to, co odróżnia Cię od konkurencji.

Rekomendujemy również zapoznanie się z naszym artykułami: Nazwa Salonu Fryzjerskiego oraz Cytaty o Włosach.

Przyklad deklaracji misji
Przykład Deklaracji Misji

Przykłady Misji Salonu

 

Jaka jest więc dobra misja salonu fryzjerskiego? Wyszukaliśmy dla Ciebie kilka najlepszych przykładów, abyś mógł się nimi zainspirować. Przyjrzyj się im i sprawdź, czy pomogą Ci wymyślić własną misję dostosowaną do Twojego salonu.

Salon Fryzjerski The Loft

"Jestem osobiście zaangażowana w każdego z moich klientów. Wspólnie pokonamy wszystkie ograniczenia i blokady, aby odkryć Twoje prawdziwe piękno; niezależnie od tego, czy chodzi o ugruntowane, czy o nowe style, w The Loft Hair Salon możesz oczekiwać otwartości, szczerości i, co najważniejsze, dobrej zabawy!"

Salon Estetica

"Jako profesjonaliści w Salon Estetica skupiamy się na wyjątkowej jakości. Czerpiemy z naszej pasji i pielęgnujemy ją poprzez nieustannie rozwijającą się edukację. Dzięki temu nasi goście mają niezapomniane wrażenia z pobytu w Salon Estetica. My jesteśmy przyszłością.

Zapewnimy ten poziom zadowolenia gości, będąc jednocześnie odpowiedzialnymi wobec ziemi. To są kroki, które podejmujemy w Salon Estetica, aby stać się GREEN."

Zalecamy zapoznanie się z naszym postem na Cele i Zadania Salonu Fryzjerskiego - Jak je Wyznaczyć.

Di Carlo Salon & Barbershop

"W Di Carlo Salon & Barbershop, niestrudzenie dążymy do osiągnięcia celu, jakim jest zostanie najlepszym salonem fryzjerskim w Milwaukee, obsługującym zarówno kobiety jak i mężczyzn. Skupimy się na zapewnieniu wiodącej na rynku obsługi klienta poprzez rozwój najlepiej wyszkolonego personelu w branży oraz poprzez promowanie i wdrażanie naszych podstawowych wartości i procesów, które zapewniają bezkonkurencyjne doświadczenie klienta, w cenach, które sprawiają, że wysokiej klasy usługi fryzjerskie są dostępne dla każdego budżetu."

Salon Ciry

"Misją wszystkich pracowników Salonu Ciry jest zapewnienie wszystkim odwiedzającym nas gościom pozytywnych wrażeń i opieki w komfortowym i czystym środowisku. Dzięki zaawansowanej edukacji oraz wysokiej jakości, wydajnym produktom, które szanują zdrowie ludzkie i ziemi, mamy nadzieję spełnić potrzeby każdego gościa."

SHED

"Misją SHED jest wspieranie klientów na wszystkich etapach życia, tak aby mogli starzeć się z wdziękiem, z ponadczasowym wyrafinowaniem i niewymagającym wysiłku pięknem.

LES AMIS

"Budzimy się każdego ranka, myśląc o tym, jak sprawić, byś był szczęśliwy. Wewnątrz i na zewnątrz. Zbieramy się razem, ponieważ zależy nam na służeniu czemuś większemu niż nasze własne interesy osobiste. Dążymy do budowania relacji, które wykraczają poza fotel, i do piękna, które trwa dłużej niż tylko wizyta."

Stella's Daughter Salon & Wellness Center

"Naszą misją jest wzbogacanie, uwydatnianie i zachęcanie kobiet do dbania o ich piękno. Dążymy do doskonałości poprzez wyznaczanie celów, edukację i komunikację z naszymi klientami i ze sobą nawzajem."

Dorjon Aveda Salon

"Salon Dorjon Aveda oferuje swoim gościom usługi i produkty najwyższej jakości i czystości, jednocześnie dbając o ochronę środowiska naturalnego."

Divine Hair Design

"Naszą misją w Divine Hair Design jest stworzenie miejsca, które działa w oparciu o uczciwość, intencję, zaangażowanie, wizję i doskonałość. Wierzymy, że są to cechy, które pomagają nam wydobyć to, co najlepsze z naszych klientów i siebie nawzajem. Jest to wyjątkowe miejsce, stworzone przez wyjątkowych ludzi, robiących to, co robią, w najlepszy możliwy sposób!"

Metamorphosis Hair Studio

"Ponieważ kochamy to, co robimy, naszym celem jest bycie niesamowitymi fryzjerami, budowanie znaczących relacji z klientami, profesjonalistami i sobą nawzajem. Jesteśmy zobowiązani do uczciwości, doskonałości w obsłudze klienta i produktów, których używamy, oraz do ciągłego podnoszenia naszych umiejętności, przy jednoczesnym zachowaniu czystego, zabawnego i przyjaznego środowiska."

Govero Salons

"Govero Salons dba o piękno naszych klientów, stale przekraczając ich oczekiwania i tworząc spersonalizowane doświadczenie. Wierzymy, że praca zespołowa jest naszym najcenniejszym atutem, który zapewnia, że nasi klienci są zawsze na pierwszym miejscu, podczas gdy zaangażowanie w edukację i innowacje podtrzyma nasz przyszły rozwój, aby utrzymać się w czołówce. Nasza rodzina salonowa sprawi, że zawsze będziesz czuł się jak w domu. Cenimy sobie konsekwencję, pasję, uczciwość, pracę zespołową i profesjonalizm."

DK Hair

"W DK Hair jesteśmy zespołem pasjonatów, którzy zapewniają doskonałą obsługę klienta poprzez budowanie zaufania i prawdziwych relacji z naszymi klientami. Dzięki zaawansowanej edukacji i poświęceniu, skupiamy się na tworzeniu najlepszej wersji Ciebie!"

Przyklad deklaracji misji
Przykład Deklaracji Misji

The Studio: Salon Fryzjerski

"Naszym celem w "The Studio: A Hair Salon" jest zapewnienie naszym gościom stałej, wysokiej jakości usług fryzjerskich w komfortowym, przyjaznym i profesjonalnym środowisku."

Just 4 Kids

"Zapewnić niezrównane usługi salonu dla dzieci i rodzin! Co więcej, robimy to w sposób entuzjastyczny, współczujący i pozytywny, wcielając w życie wartości biznesowe naszych założycieli. Wreszcie, naszym celem jest dawanie z siebie wszystkiego, co najlepsze, każdemu dziecku i rodzicowi.

W konsekwencji, aby czuli się wyjątkowi, szczęśliwi i pewni siebie za każdym razem, gdy postawią stopę na naszym terenie."

Salon Cruz

"Salon Cruz to wysokiej klasy butikowy salon mieszczący się przy 688 Pine Street w Burlington, Vermont. Wierzymy, że włosy powinny być naturalnie piękne i zdrowe, bez użycia ostrych środków chemicznych. Wszystkie produkty, których używamy są pochodzenia roślinnego i/lub organicznego."

Harbor Hair Design

"Aby utrzymać naszą reputację jako najlepszego salonu fryzjerskiego w Kingston poprzez ciągłe kształcenie i śledzenie najnowszych osiągnięć w naszej branży".

The Kevin Maple Salon

"Naszą misją jest stworzenie wyjątkowego środowiska, w którym kobiety i mężczyźni mogą cieszyć się pełnym zakresem usług kosmetycznych. The Kevin Maple Salon zdaje sobie sprawę, że reputacja salonu nie może być lepsza niż reputacja każdego pracownika. Mając to na uwadze, "Cztery S sukcesu" to cztery kamienie węgielne, które wybraliśmy, aby wspierać misję, która, jak wierzymy, zapewni nam wyjątkowy sukces."

Podsumowanie

 

Napisanie misji salonu fryzjerskiego jest równie trudne, co przydatne. Bez niego w komunikacji z partnerami i pracownikami może zawsze brakować niezbędnego fundamentu do wzajemnego zrozumienia. Możesz zgubić się w natłoku pracy administracyjnej lub nie dotrzeć ze swoim przesłaniem do klientów.

Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik będzie dla Ciebie pomocny, a przykłady misji salonu, które zebraliśmy w tym wpisie, będą dla Ciebie inspiracją.

Cytaty

Co jest fajnego w analizie strategicznej?
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002

Spraw, aby analiza SWOT działała
https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1108/EUM

Analiza SWOT oparta na analizie ważności i wydajności
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0268401

Rating: 5 of 5 - 1 votes