Jak Stworzyć Najlepsze Logo Salonu Fryzjerskiego w 2023 roku?

Jak wybrać najlepsze logo salonu fryzjerskiego? Dodaj obraz, który przemawia do Twoich klientów i wysyła jasny, łatwy do zapamiętania komunikat o Twojej marce, a także pomaga zapamiętać nazwa salonu fryzjerskiego. Oczywiście, chcesz, aby Twoje logo wyróżniało się na tle innych. Nie martw się - pomożemy Ci to osiągnąć.

Przyjrzyjmy się temu, co powinieneś wiedzieć, co pomoże Ci znaleźć inspirację i narzędzia, których będziesz używał do stworzenia idealnego logo salonu.

Czego Się Nauczysz?

Omówimy kilka ważnych szczegółów, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu nowego logo salonu fryzjerskiego, a także kluczowe sprawy, na które należy zwrócić uwagę po drodze.

Przejdź do Działu, Który Ci się Podoba

 1. Dlaczego Dobre Logo Fryzjerskie Jest Ważne?
 2. Jak Wybrać Właściwe Logo Salonu Fryzjerskiego?
 3. Projekt Logo Salonu Fryzjerskiego
 4. Salon Fryzjerski Logo - Czego Unikać?
 5. Logo Salonu Fryzjerskiego Przykłady
 6. Wnioski

Dlaczego Dobre Logo Fryzjerskie Jest Ważne?

 

W skrócie, logo salonu fryzjerskiego reprezentuje Twoją wizję biznesu. Jest to obraz, do którego dodajesz tekst, ale wiedz, że jest to coś więcej.

Dobry projekt logo będzie współdziałał z tożsamością Twojej marki, stając się pierwszą rzeczą, którą ludzie zobaczą i jedyną rzeczą (oprócz oczywiście doskonałej obsługi w salonie), która pozostanie w ich umysłach i odróżni Cię od innych w branży.

Dobre logo pomaga również w stworzeniu wizerunku Twojej marki. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego logo przed otwarciem nowego salonu fryzjerskiego.

Dobre logo pomaga również w budowaniu lojalności wobec marki. Może się ono pojawić na materiałach marketingowych, wizytówkach, stronie internetowej salonu fryzjerskiego i mediach społecznościowych salonu. Twoje logo fryzjerskie to często pierwsze wrażenie - musi opowiadać historię o Twojej marce i firmie.

Projekt logo, w odpowiednich kolorach, które wygląda na dopracowane i profesjonalne, doda wiele do Twojej strategii marketingowej salonu fryzjerskiego. Pomyśl o tym, jak o sposobie promowania swoich usług i salonu, zanim jeszcze klienci spotkają stylistę.

Jak Wybrać Właściwe Logo Salonu Fryzjerskiego?

 

Logo ma moc szybkiego przyciągnięcia czyjejś uwagi. Zastanów się dobrze nad koncepcją i stylem, który chcesz, aby Twoje logo salonu fryzjerskiego prezentowało “na pierwszy rzut oka”.

Czy Twój salon fryzjerski lub spa będzie postrzegany jako “tradycyjny” czy “nowoczesny” w swoim stylu? Weź te kwestie pod uwagę, zastanawiając się, co dodać do projektu logo. Nawet kolory w logo mają swoje konotacje.

Ponieważ logo salonu fryzjerskiego ma dużą moc natychmiastowego komunikowania Twojej marki i jej energii, musisz mieć pomysł na to, gdzie chcesz umieścić swoje spa w branży. Dobrym początkiem może być sesja burzy mózgów z udziałem pracowników salonu. Wcześniej poproś klientów o opinie na temat Twojego salonu.

Zapisz kilka kluczowych przymiotników, które Ci się podobają i kilka celów, a następnie dodaj je do kilku “mood boardów”, aby mieć wizualną reprezentację swojej marki, nazwy i wizji. Możesz dodać wszystko, od zdjęć online po przymiotniki, a nawet konkretny kolor lub dwa. Jest to świetne miejsce na początek, które pozwoli Ci uzyskać pełnokolorową estetykę dla późniejszego projektu graficznego lub ilustracji.

To może pomóc dodać trochę życia do Twojego nowego logo.

Właściwy projekt logo salonu fryzjerskiego pomoże Twojej firmie wyglądać profesjonalnie i wyróżniać się na tle konkurencji. Chodzi tu o coś więcej niż tylko o piękno. Twoje logo fryzjerskie doda coś wyjątkowego, co przykuje uwagę ludzi i sprawi, że klienci będą wracać do salonu.

Projekt Logo Salonu Fryzjerskiego

 

projektowanie logo salonu fryjerskiego
Rzeczy do rozważenia przy projektowaniu logo salonu
 • To nie jest Twoja marka, ale musi odzwierciedlać Twoją markę - reputacja Twojego salonu fryzjerskiego to wszystko: każdy fryzjer, wystrój, produkty, usługi, które oferujesz i wiele innych. Twoje logo powinno odzwierciedlać te elementy. Pomyśl o tych pomysłach i zadaj sobie pytanie: jak klienci czują się w moim salonie? Najlepsze logo oddaje to uczucie.

 • Zastanów się nad klientem docelowym - Przede wszystkim musisz wiedzieć, do kogo kierujesz swoje profesjonalne usługi. Jakie są ich potrzeby? Co wnosisz do rynku? Logo salonu fryzjerskiego powinno do nich dotrzeć. Następnie możesz rozważyć projekty, które przemawiają do tej grupy.

 • Nie zapomnij stworzyć moodboardu - To jest ta część zabawy. Wyciągnij nożyczki, przejrzyj kilka magazynów i zabierz się do dosłownego “rysowania". Dodaj obrazy, które kojarzą się z Twoją marką, pomyśl o kolorach i dodaj przymiotniki, które odzwierciedlają wizerunek Twojego spa. Jak chciałbyś być zapamiętany jako salon fryzjerski? Jakie przesłanie będzie miało logo stylisty fryzur? Wszystko zależy od przekazu.

 • Znajdź odpowiedni typ logo - Tak, jest kilka różnych typów logo do wyboru. Na tym polega piękno tego procesu. Oto krótki przegląd podstaw. Znaki słowne nie zawierają żadnych symboli graficznych, a jedynie nazwę salonu fryzjerskiego i kilka podstawowych informacji tekstowych. Znaki firmowe są przeciwieństwem, gdzie cała uwaga jest skupiona na zdjęciu lub projekcie graficznym. Może być konieczne dodanie tekstu w początkowej fazie projektu, dopóki klienci się z nim nie zapoznają.

  Znak łączony zawiera zarówno tekst, jak i logo fryzjerskie w postaci obrazu i może mieć różne ustawienia, aby je wyświetlać. Tekst i obraz można dostosować do własnych upodobań. Logo salonu fryzjerskiego może świetnie wyglądać elementami geometrycznymi. Jeśliosmetycznym.

 • Wybierz odpowiedni styl projektu - Celem powinien być prosty i czysty projekt. Poszukaj w Internecie różnych kolorów, kształtów i czcionek, które wpadną Ci w oko. Pamiętaj, że wielkość czcionki może wiele wnieść do logo. Większość salonów poszukuje nowoczesnych czcionek w projektach logo. Każdy drobny szczegół, który dodasz, powinien być zgodny z Twoim stylem biznesowym/marką.

 • Zastanów się, gdzie/jak będziesz używać logo - Jest to ważne i może mieć wpływ na ostateczny wybór. Czy umieścisz je na szyldzie firmowym salonu? A może w mediach społecznościowych lub na stronie internetowej? Projekt musi wyglądać dobrze w każdym z tych miejsc.

 • Zapewnij sobie możliwość przetestowania - Zanim zdecydujesz się na ostateczny projekt logo, przetestuj go i sprawdź, czy Ci się podoba. Dodaj je do swojej strony internetowej i umieść w kolorze na materiałach marketingowych. Zasięgnij opinii znajomych i pracowników salonu fryzjerskiego - to darmowa informacja zwrotna. Bez żadnego kontekstu dotyczącego projektu, zapytaj ludzi, co im się z nim kojarzy.

  Projekt logo salonu fryzjerskiego powinien odzwierciedlać jego klimat i jego pożądaną klientelę. Na tym etapie możesz swobodnie dodawać lub zmieniać szczegóły.

Salon Fryzjerski Logo - Czego Unikać?

 

Nawet najlepsze logo może czasem wpaść w takie pułapki. Unikaj wszystkiego, co’jest zbyt banalne lub nieoryginalne - chcesz dodać coś nowego i świeżego do swojej marki. Unikaj wszystkiego, co’nie jest łatwe do zrozumienia. Klienci nie będą go pamiętać. Logo salonu fryzjerskiego nie powinno być czymś, co jest modne tylko teraz - moda szybko się zmienia.

Na koniec, nie ulegaj pokusie dodania logo o niskiej cenie i jakości. Wybierz coś, z czego będziesz mógł być dumny przez wiele lat.

Jak Samodzielnie Stworzyć Logo Salonu Fryzjerskiego?

 

Istnieje wiele sposobów na dodanie wspaniałego projektu logo do Twojego biznesu w salonie. Nawet przy niższym budżecie, możesz dodać dawkę kreatywności i uzyskać niesamowite rezultaty.

Pomysły te pomogą Ci zacząć:

jak zaprojektowac logo salonu
Jak zrobić logo salonu

Zorganizuj konkurs na projekt logo z przyjaciółmi, klientami i pracownikami - Może to być specjalne wydarzenie, a dla zwycięzcy przygotuj nagrodę (darmowe usługi, strzyżenie lub gotówkę). Mogą Cię zaskoczyć swoimi kreatywnymi logotypami i wspaniałą burzą mózgów.

 • Użyj kreatora logo - takiego jak Hatchful, aby wygenerować lub dostosować projekt.

 • Wynajmij usługi projektowe - Możesz skorzystać z serwisów takich jak fiverr.com lub upwork.com, aby zatrudnić projektanta. Dodaj swoje dane i wszelkie powiązane pliki, a następnie’jesteś gotowy do pracy.

 • Zapytaj znajomych - Możesz zapytać przyjaciół i rodzinę, czy nie znają projektanta działającego w Twojej okolicy. Może to również pomóc w znalezieniu odpowiedniej ceny.

 • Zapytaj znajomych - Możesz zapytać rodzinę, czy znają projektanta w Twojej okolicy.

 • Ściągnij jakieś oprogramowanie lub skorzystaj ze specjalnej strony - Skorzystaj z canva.com lub podobnej strony, aby wyszukać i stworzyć własny projekt. To może znacznie obniżyć cenę.

 • Zdobądź szablon do pracy, a następnie uzupełnij go w razie potrzeby - Poszukaj tego, co chcesz, i po prostu kup szablon logo na stronach takich jak etsy.com. Możesz go uzupełniać, zmieniając kolory i szczegóły, aż stworzysz coś, co Ci się spodoba. Możesz też poszukać darmowych szablonów, aby zacząć.

Logo Salonu Fryzjerskiego Przykłady

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracji logo salonu fryzjerskiego. Możesz użyć naszych projektów logo salonu fryzjerskiego za darmo.

Logo Salonu Fryzjerskiego w Kolorze Czarnym

Logo salonu fryzjerskiego w kolorze czarnym
Logo Salonu Fryzjerskiego w Kolorze Czarnym

Klasyczne Logo Salonu Fryzjerskiego

Klasyczne logo salonu fryzjerskiego
Klasyczne Logo Salonu Fryzjerskiego

Kreatywne Logo Salonu Fryzjerskiego

Kreatywne logo salonu fryzjerskiego
Kreatywne Logo Salonu Fryzjerskiego

Eleganckie Logo Salonu Fryzjerskiego

Eleganckie logo salonu fryzjerskiego
Eleganckie Logo Salonu Fryzjerskiego

Nowoczesne Logo dla Salonów Fryzjerskich

Nowoczesne logo dla salonów fryzjerskich
Nowoczesne Logo dla Salonów Fryzjerskich

Wnioski

 

Pamiętaj, że projektowanie najlepszego logo dla Twojego salonu fryzjerskiego to proces. Nie spiesz się i ciesz się nim.

Logo biznesowe może dodać wiele informacji, niezależnie od tego, czy jest to’firma projektująca modę, restauracja czy salon fryzjerski. Logo salonu fryzjerskiego, to w końcu coś, co jest zarówno bardzo publiczne, jak i bardzo osobiste.

Postaraj się przetestować kilka projektów logo salonu fryzjerskiego, zanim dodasz je do swojej strony rezerwacji wizyt online, jeśli korzystasz z oprogramowania dla salonu fryzjerskiego.

Nie krępuj się wypróbować różnych kolorów, nowych ilustracji lub dodać różne czcionki po drodze. Efektem końcowym powinno być coś, co Ci się podoba, a także coś, co reprezentuje Twój salon.

Cytaty

Miłość do projektowania logo: przewodnik po tworzeniu kultowych tożsamości marki
https://books.google.com/books?hl=en&lr=&id=LxxWFJzSgpIC&oi

PROJEKT MARKI I IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ DLA SALONU PIĘKNOŚCI
https://www.theseus.fi/bitstream/handle/10024/95635/maryam-borhani

Podręcznik projektowania logo: praktyczny przewodnik po tworzeniu logo
https://books.google.com/books?hl=en&lr

Rating: 5 of 5 - 2 votes