Stanowiska i Obowiązki w Salonie Fryzjerskim

Opisy stanowisk ptracy w salonach fryzjerskich i gabinetach kosmetycznych zawierają podsumowanie najważniejszych obowiązków, działań, kwalifikacji i umiejętności związanych z daną rolą w zespole. Powinien on zawierać wystarczająco dużo szczegółów, aby kandydaci mogli stwierdzić, czy mają odpowiednie kwalifikacje do pracy na danym stanowisku.

Czego Się Nauczysz

W tym artykule omówimy, co powinien zawierać opis stanowiska pracy w salonie fryzjerskim, podamy przykłady oraz kilka gotowych do pobrania i wykorzystania szablonów dla typowych stanowisk w gabinecie kosmetycznym.

Przejdź do Sekcji, która Ci Się Podoba

  1. Co Powinien Zawierać Skuteczny Opis Stanowiska Pracy w Salonie Fryzjerskim Lub Gabinecie Kosmetycznym?
  2. Szablony Opisu Stanowiska Pracy w Salonie Fryzjerskim i Gabinecie Kosmetycznym
  3. Wnioski

Co Powinien Zawierać Skuteczny Opis Stanowiska Pracy w Salonie Fryzjerskim Lub Gabinecie Kosmetycznym?

 

Faktem jest, że lepsze opisy stanowisk przyciągają lepszych kandydatów. Dlatego podczas pracy nad opisem stanowiska pracy dla przyszłego pracownika salonu fryzjerskiego zalecamy uwzględnienie następujących elementów:

  1. Konkretne nazwy stanowisk - uwzględnij standardowe frazy opisujące dane stanowisko - lepsze wyniki wyszukiwania.
  2. Podsumowanie stanowiska - przedstaw ogólny zarys marki Twojego salonu fryzjerskiego, kulturę firmy, Twoje oczekiwania względem stanowiska oraz lokalizację miejsca pracy.
  3. Obowiązki - dodaj szczegółową i zwięzłą listę obowiązków, codziennych czynności, które pomogą przyciągnąć kandydatów najlepiej pasujących do danego stanowiska.
  4. Kwalifikacje i umiejętności - wymień twarde i miękkie umiejętności, wykształcenie, minimum poprzedniej pracy, certyfikaty i umiejętności techniczne.
  5. Wynagrodzenie i benefity - dobrzy kandydaci szukają możliwości, które spełniają ich oczekiwania dotyczące wynagrodzenia.

Szablony Opisu Stanowiska Pracy w Salonie Fryzjerskim i Gabinecie Kosmetycznym

 

Rozumiemy, że w salonie fryzjerskim może być wiele różnych stanowisk pracy. Mogą to być recepcjoniści, kierownicy salonów fryzjerskich, styliści, asystenci, fryzjerzy, ale także masażyści obsługujący gabinety zabiegowe, technicy paznokci i inne stanowiska.

Przy tak wielu rolach, zatrudnianie pracowników z odpowiednimi umiejętnościami, nastawieniem i doświadczeniem jest kluczem do stworzenia dobrego zespołu w salonie fryzjerskim. Poniżej znajdziesz kilka zaleceń i szablonów, które pomogą Ci zachować porządek.

Opis Stanowiska Kierownika Salonu Fryzjerskiego

Kierownik, menedżer salonu fryzjerskiego nadzoruje wszystkie operacje w salonie fryzjerskim. Dba o zadowolenie klienta, zarządza zespołem, napędza sprzedaż, czuwa nad rentownością biznesu, zapewnia spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa i prawnych. Kierownik salonu fryzjerskiego jest odpowiedzialny za zatrudnianie, szkolenie i zwalnianie pracowników, a także za ich bieżący nadzór. Do jego zadań należy również promowanie usług salonu fryzjerskiego, pozyskiwanie nowych klientów, zarządzanie sprzedażą i wydatkami.

Nie przegap naszych szablonów Menedżer, Kierownik Salonu Fryzjerskiego - Opis Stanowiska i Zakres Obowiązków.

Opis Stanowiska Pracy Jako Stylista Fryzur

Styliści fryzur, czyli fryzjerzy, analizują włosy klientów salonu, słuchają ich potrzeb, proponują nową fryzurę lub zabiegi pielęgnacyjne. Do głównych obowiązków stylisty fryzur należy mycie, strzyżenie, farbowanie i układanie włosów, a także polecanie produktów do włosów z salonu fryzjerskiego i edukowanie klientów w zakresie domowych sposobów pielęgnacji włosów.

Nie przegap naszych szablonów Fryzjer, Stylista Fryzur - Opis Stanowiska i Zakres Obowiązków.

Opis Stanowiska Pracy Recepcjonistka w Salonie Fryzjerskim

Recepcjonistka w salonie fryzjerskim jest osobą kontaktową dla klientów salonu. Powinna mieć dużą dbałość o szczegóły, doskonałe umiejętności organizacyjne, umieć zachować spokój w stresujących sytuacjach oraz zapewniać doskonałą obsługę klienta i wsparcie. Do głównych obowiązków na tym stanowisku należy witanie klientów salonu fryzjerskiego, odprowadzanie ich do stylistów, rezerwowanie i potwierdzanie wizyt, odprowadzanie klientów do kasy, oferowanie poczęstunku i wiele innych.

Nie przegap naszych szablonów Recepcjonistka w Salonie Fryzjerskim - Opis Stanowiska i Zakres Obowiązków.

Opis Stanowiska Pracy Asystenta w Salonie Fryzjerskim

Asystent w salonie fryzjerskim pomaga stylistom fryzur w ich pracy. Wita klientów, myje im włosy, wykonuje masaże skóry głowy, podczas gdy oni czekają na fryzjera. Ponadto suszy włosy, pomaga w nakładaniu farby i sprzątaniu stanowiska pracy.

Nie przegap naszych szablonów Asystent, Praktykant w Salonie Fryzjerskim.

Opis Stanowiska Pracy Barbera

Barber to fryzjer, który pracuje głównie z klientami płci męskiej. Obcinają, przycinają, układają i farbują włosy, a także wykonują masaże i zabiegi kosmetyczne.

Nie przegap naszych szablonów Barber - Opis Stanowiska i Zakres Obowiązków.

Opis Stanowiska Pracy Technika Paznokci

Technicy paznokci wykonują zabiegi pielęgnacyjne na paznokciach naszych klientów w zależności od ich potrzeb i preferencji. Do ich głównych obowiązków należy polerowanie paznokci u rąk i nóg, malowanie wzorów oraz nakładanie paznokci żelowych i akrylowych.

Nie przegap naszych szablonów Manikiurzystka, Technik Paznokci - Opis Stanowiska i Zakres Obowiązków.

Opis stanowiska Pracy Masażysty

Terapeuta masażu lub lekarz masażysta jest odpowiedzialny za relaksację lub leczenie bólu i dyskomfortu ciała poprzez masaż fizyczny. Do jego obowiązków należą spotkania z klientami w celu ustalenia rodzaju masażu, jakiego potrzebują. Masażyści wykorzystują dotyk w leczeniu klientów, manipulując mięśniami i innymi tkankami miękkimi ciała w celu złagodzenia bólu i wyleczenia urazów.

Nie przegap naszych szablonów Masażysta - Opis Stanowiska i Zakres Obowiązków.

Opis Stanowiska Pracy Kolorysty Włosów

Koloryści to licencjonowani kosmetolodzy, którzy specjalizują się w zmianie koloru lub odcienia włosów swoich klientów. Omawiają z klientem, co będzie dla niego odpowiednie, i współpracują ze stylistami fryzur, aby stworzyć cięcie i kolor, które będą się wzajemnie uzupełniać. Kolorysta zmienia kolor włosów za pomocą reaktywnych substancji chemicznych.

Nie przegap naszych szablonów Fryzjer, Stylista Fryzur - Opis Stanowiska i Zakres Obowiązków.

Wnioski

 

Upewnij się, że Twój opis stanowiska pracy w salonie fryzjerskim jest napisany jasnym i prostym językiem, unikaj wewnętrznego lingo i esejów. Dobrze zdefiniuj i przekaż pojęcia, pozostawiając niewiele miejsca na błędną interpretację, co sprawi, że proces zatrudniania będzie krótszy i bardziej efektywny.

Cytaty

Opisy stanowisk dla kadry kierowniczej
https://psycnet.apa.org/record/1960-06603-001

Rola elastycznych opisów stanowisk w zarządzaniu sukcesją
https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1108/01435121011046344/full/html

Używaj opisów stanowisk, aby wspierać przywództwo
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10887151003776596

Rating: 5 of 5 - 1 votes