Pomysł na Salon Fryzjerski na 2023

Pomysł na salon fryzjerski jest jedną z pierwszych decyzji, które musisz podjąć otwierajac nowy salon fryzjerski.

Oprócz funkcjonalności, wymogów techniczych, wystrój salonu fryzjerskiego powiniem być zgodny z Twoją makrą oraz podobać się Twoim klientom.

Czego Się Dowiesz

W tym artykule postaramy się odpowiedziec na pytanie jak urządzić salon fryzjerski, co powinien uwzględniać projekt oraz pokażemy kilka ciekwych aranżacji salonów fryzjerskich w Polsce.

Przejdź Do Wybranej Sekcji

 1. Jak Urządzić Salon Fryzjerski?
 2. Aranżacja Salonu Fryzjerskiego A Wykorzystanie Przestrzeni
 3. Pomysł Na Salon Fryzjerski - Najlepsze Inspiracje
 4. Podsumowanie

Jak Urządzić Salon Fryzjerski?

 

Wybierz Układ

Wybór odpowiedniego układu przestrzeni oraz odpowiednia aranżacja salonu fryzjerskiego pomoże nadać ton całemu biznesowi. Dobry układ pozwoli zapewni odpowiednią przestrzeń i światło oraz prywatność i wygodę klientom podczas usług.

Weź pod uwagę rzeczy jak: budżet , potrzeby pracowników oraz cechy architektoniczne i ograniczenia samej lokalizacji.

To, co sprawdza się w jednej przestrzeni, np. w otwartej przestrzeni z dużymi oknami i wysokimi sufitami, może nie być dobrym pomysłem dla mniejszego lub węższego salonu o bardziej kameralnym charakterze.

W zależności od tego, jak zaprojektowana jest Twoja lokalizacja, możesz zdecydować się na:

 • Otwarty układ salonu - z minimalnymi lub bez ścian wewnętrznych, wykorzystuje lustra na ścianach i dwustronne stanowiska pracy, aby mniejszy salon fryzjerski wyglądał na większy i bardziej przestronny.
 • Wąski układ salonu - to sprawia, że większość długiego układu poprzez inwestowanie w lustra ścienne i tworzenie wspólnego obszaru w centrum i w dół po bokach dla nowoczesnego wyglądu.
 • Mały salon fryzjerski - te małe przestrzenie są przeznaczone do wielu zastosowań i mogą być naprawdę wyjątkowe, z połączonymi usługami, które mogą być wykonane w jednym miejscu i meblami, które są wielofunkcyjne lub mają mniejszą powierzchnię.
 • Wynajem miejsca w salonie -  salony na wynajem zazwyczaj pozostawiają wolność w zakresie dekoracji lub projektowania własnej małej przestrzeni.
 • Kilka odzielonych pomieszczeń - ściany mogą być używane do oddzielenia salonu fryzjerskiego, lub mogą być umieszczone w poprzek niektórych obszarów dla klientów, którzy wolą prywatność podczas ich wizyty. Możesz nawet umieścić zasłony w niektórych miejscach lub odgrodzić je, aby uzyskać ten sam efekt.
Jak Zaprojektować Salon Fryzjerski?
Jak Zaprojektować Salon Fryzjerski?

Wybierz Temat

Niektóre z najlepszych pomysłów na wystrój salonu fryzjerskiego są oparte na jednym temacie. Salony, które podpisują się pod tą strategią, wybierają koncepcję lub ogólny "klimat" i używają tego, aby pomóc kształtować projekt i szczegóły salonu fryzjerskiego, w tym wszystko od ścian i luster do oświetlenia, znak, a nawet meble.

Na przykład...

 • Minimalizm - prosty, czysty i profesjonalny projekt bez zbyt wielu rzeczy na ścianach lub dużej ilości mebli. Możesz wybrać białe lub jasne ściany, aby zaakcentować ten styl. Jest to jedna z najlepszych opcji, aby nowoczesny lub mniejszy salon fryzjerski czuł się komfortowo i przestronnie.
 • Naturalny - ten projekt preferuje ekologiczne i naturalne materiały, takie jak drewniane meble lub półki, zasłony wykonane z naturalnych tkanin, dużo roślin i światła. Możesz chcieć włączyć fair-trade lub ekologiczne przedmioty dekoracyjne do powieszenia na ścianach lub umieścić w recepcji, zbyt.
 • Retro - zabawa i nostalgiczny, ten temat tworzy atmosferę jak stare dobre czasy, z elementami projektu, począwszy od "funky" retro w tym zabytkowych przedmiotów dekoracyjnych na ścianach i jasnych kolorach, nostalgiczne meble i krzesła stylistów, do opcji projektowania salonu fryzjerskiego w oparciu o staromodny salon piękności. Te wnętrza są zdecydowanie wyjątkowe.
 • Glamour - drogi i ekskluzywny to przymiotniki, które opisują ten styl. Od podłogi po półki, każdy przedmiot, który widzisz, powinien komunikować elegancję i luksus. Jest to rodzaj salonu, który ludzie odwiedzają, gdy chcą poczuć się jak rodzina królewska.
 • Nowoczesny - idealny dla salonu fryzjerskiego, który szczyci się najnowszymi usługami i technologią, możesz chcieć zaprojektować swoją lokalizację z eleganckim i nowoczesnym wystrojem salonu fryzjerskiego na myśli. Może to obejmować lustra od podłogi do sufitu, półki i krzesła stylistów z małą powierzchnią, a nawet jeden lub dwa kolory, które "pop" zamiast bardziej tradycyjnego czarno-białego wystroju.

Wybierz Schemat Kolorów

Najpierw zdecyduj, który kolor lub kolory reprezentują markę Twojego salonu. Często będą one również obecne na znaku salonu.

Następnie sprawdź, jak te kolory będą wyglądać, jeśli użyjesz ich we wnętrzu. Wyniki mogą cię zaskoczyć - czasami to, co wygląda świetnie w zewnętrznym lub naturalnym oświetleniu nie działa tak dobrze we wnętrzach.

Zapytaj swoich przyjaciół i rodzinę o informacje i pomysły. Mogą one pomóc w podjęciu decyzji w oparciu o nastrój wyborów kolorystycznych i jak dobrze przyciągną one Twoich docelowych klientów.

Biały jest często dobrym wyborem, ponieważ odbija światło dobrze, ale może nie działać z konkretnego projektu salonu fryzjerskiego lub tematu, więc zachować otwarty umysł i bawić.

Wybierz Oświetlenie

Dobrej jakości oświetlenie salonu jest niezbędne do pracy i stworzenia odpowiedniej atmosfery.

Na poziomie praktycznym, twój zespół będzie potrzebował wystarczająco dużo światła, aby widzieć i wykonywać swoją pracę dobrze bez nadwyrężania oczu.

Odpowiednie oświetlenie (lub nawet regulowane oświetlenie) może poprawić uwagę stylistów na szczegóły podczas usług, a pochlebny poziom oświetlenia (zamiast ostrych żarówek fluorescencyjnych) może sprawić, że wizyta klienta będzie przyjemniejsza i zwiększy jego ogólne zadowolenie.

Musisz zdecydować się na oświetlenie stałe lub regulowane (lub kombinację obu, w zależności od oferowanych usług) oraz czy chcesz, aby projekt opraw był ukryty czy przyciągający wzrok.

Pamiętaj, że lustra i białe lub jasne ściany odbijają rzeczy i sprawiają, że wszystko wydaje się jaśniejsze, ale ciemniejszy lub ciepły schemat kolorów będzie wymagał innej jakości oświetlenia, aby osiągnąć te same wyniki.

Weź Pod Uwagę Perspektywę Swoich Klientów

Niezależnie od tego, czy chodzi o wybór najlepszego projektu salonu, czy też o skłonienie ich do zapisania się na strony mediów społecznościowych i listę mailingową, zwiększysz swoje szanse na sukces, jeśli dowiesz się, co lubią Twoi klienci, co sprawia im przyjemność i co uważają za atrakcyjne.

Zacznij od rozważenia rzeczy, takich jak wiek i demograficzne, że masz nadzieję na cel jako klientów, a następnie spojrzeć online i na innych udanych firm w społeczności, aby uzyskać kontakt z niektórych pomysłów, które mogą pracować dla Ciebie.

Rozważ Wynajęcie Profesjonalisty

Chociaż może to kosztować więcej niż robienie planowania i badań na własną rękę, dostaniesz pomysły salon fryzjerski od kogoś, kto jest opłacany do dostarczania profesjonalnych wyników.

Profesjonalny dekorator lub projektant nie przegapić żadnego szczegółu, a na koniec, będzie zaoszczędzić czas i pieniądze i dostać 100% jakości, że szukasz w projekcie salonu fryzjerskiego. Masz gwarancję, że spodoba Ci się to, co widzisz, ponieważ to Ty jesteś klientem.

Nie przegap naszego wpisu na temat logo salonu fryzjerskiego.

Aranżacja Salonu Fryzjerskiego A Wykorzystanie Przestrzeni

 
 • Zainstaluj ukryte miejsce do przechowywania, gdzie tylko możesz, w tym wpuszczone lub ukryte półki i szafki.
 • Umieść główną strefę sprzedaży w miejscu, gdzie klienci mogą łatwo dotrzeć do produktów, aby zachęcić ich do przeglądania i dokonywania zakupów.
 • Użyj luster, aby powiększyć przestrzeń, zwłaszcza jeśli masz mniej okien lub wąski układ.
 • Spróbuj użyć poziomowania podłogi i kolorów, aby zróżnicować obszary. To działa dobrze, jeśli oferujesz wiele usług, takich jak pielęgnacja paznokci lub usługi spa, ale można nawet użyć go do obszaru recepcji, zbyt.
 • Użyj ciemniejszych kolorów, gdzie plamy są powszechne, takie jak na krzesłach, w obszarach kolorystycznych lub nawet na stacjach mycia pleców.
 • Możesz wykorzystać rośliny jako przegrody i poprawić akustykę, szczególnie w miejscach, gdzie wielu stylistów i klientów dzieli wspólną przestrzeń.
 • Spróbuj wykorzystać oświetlenie jako narzędzie do podziału na strefy. Sprawdza się to w przypadku, gdy chcesz podzielić przestrzeń w zależności od poziomu oświetlenia potrzebnego do wykonania usługi lub stworzyć relaksujący nastrój, gdy klientki czekają na przykład na rozwój koloru.
 • Unikaj pozostawiania pustych ścian. Nikt nie lubi wpatrywać się w pustą ścianę podczas oczekiwania. Nawet jeśli twój wystrój jest minimalistyczny, powinieneś użyć kilku dobrze rozmieszczonych zdjęć lub sztuki, aby przełamać przestrzeń i dodać trochę koloru.
 • Upewnij się, że planujesz wszelkie przyszłe zmiany. Nawet najlepsze, nagradzane wnętrza salonów prawdopodobnie przejdą pewne zmiany, ponieważ potrzeby klientów i stylistów zmieniają się w czasie.

Możesz chcieć dodać nowe meble, wymienić używane elementy, takie jak krzesła dla stylistów, a nawet zmienić podłogę w późniejszym czasie w oparciu o potrzeby Twojej firmy. Zachowaj otwarty umysł i jeśli to możliwe, pozwól, aby miejsce na wzrost poprzez dodanie dodatkowych gniazdek dla urządzeń lub miejsca na więcej krzeseł później, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Polecamy sprawdzić nasz post o pomysłach na oświetlenie salonu fryzjerskiego.

Pomysł Na Salon Fryzjerski - Najlepsze Inspiracje

 

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak udekorować salon fryzjerski, zebraliśmy kilka przykładów, które pomogą Ci się zainspirować.

Kliknij na poniższe linki, aby przeczytać więcej o każdym projekcie.

U Fryzjerów

U Fryzjerów
U Fryzjerów

Salon fryzjerski U Fryzjerów to świetny przykład bardzo naturalnego motywu aranżacyjnego, który zawiera wiele roślin i elementów eklektycznych. Zwróć uwagę na małe ślady krzeseł i minimalną ilość mebli na podłodze.

Cyrulik

Cyrulik
Cyrulik

Cyrulik w Polsce wykorzystuje otwarty projekt z elementami miejskimi, aby dodać nowoczesny akcent. Białe ściany sprawiają, że wnętrze jest otwarte i przestronne, podczas gdy ciepłe kolory cegły i oświetlenia łączą wszystko w jeden temat.

Konkurencja

Konkurencja
Konkurencja

Konkurencja wykorzystuje klasyczny wystrój salonu z naturalnymi elementami, takimi jak rośliny, aby zapewnić prywatność podczas usług. Warto zwrócić uwagę na krzesła do stylizacji z dwustronnymi stanowiskami pracy, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń.

Tallulah

Tallulah
Tallulah

Projekt salonu Tallulah to doskonały przykład luksusu i glamour w nowoczesnym otoczeniu salonu. Kliknij na obrazek, aby zobaczyć jak wykorzystano duże okna umieszczając obok nich stanowiska do stylizacji i lustra, aby uzyskać wspaniałe widoki i oświetlenie.

Claudius

Claudius
Claudius

Pracownia fryzjerska Claudius Hair Treser Academy może poszczycić się bardzo elegancką i nowoczesną recepcją, która zapewnia efekt "wow", gdy klienci przychodzą po raz pierwszy. Na głównym piętrze znajduje się dwadzieścia stanowisk do stylizacji z wiszącym oświetleniem obok każdego fotela.

Milek Design

Milek Design
Milek Design

Milek Design posiada wnętrza w stylu retro, piękne, wysublimowane i niezwykłe, o bardzo kojącym klimacie.

Aby uzyskać więcej wnętrz salonowych od czystych i nowoczesnych do dziwacznych i dekadenckich, sprawdź również te: Salon Interiors.

MAGO

Mago
Mago

Salon Fryzjerski Mago oferuje proste, eleganckie wnętrze z odrobiną koloru.

Podsumowanie

 

Czy wyposażasz mały lokalny salon lub próbujesz zaplanować dużą przestrzeń wielopiętrową, zastanawiając się, jak zaprojektować wystrój salonu fryzjerskiego, który działa dla Twojej firmy jest zarówno zabawą, jak i wyzwaniem.

Każda przestrzeń salonu powinna być wyjątkowa i odzwierciedlać osobowość marki i klientów. Możesz przeczytać w Internecie i badania różnych wnętrz salonowych, które inspirują cię, a następnie wybrać elementy z każdego projektu salonu fryzjerskiego i uczynić je własnymi.

Klienci chętniej dzielą się zdjęciami z salonu lub piszą o nim w sieci, jeśli wystrój wnętrza wygląda świetnie i wyróżnia się na tle konkurencji. Istotne jest, aby wystrój salonu fryzjerskiego komunikował Twoją markę, wartości i ogólny styl Twojej firmy.

Oznacza to, że należy wybrać temat lub ogólny "feel" dla przestrzeni, która pasuje do pożądanej klienteli oraz usług i produktów, które oferujesz. To może być wiele do podjęcia na początku, ale z właściwego planowania i trochę twórczej inspiracji, to również zabawa i satysfakcjonujący proces.

Pomysły na aranżację wnętrza salonu mogą pochodzić z każdego miejsca: rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, opinie klientów i pracowników, lub informacje i obrazy, które znalazłeś w Internecie. Może się okazać, że po rozpoczęciu pracy sam się zaskoczysz.

Rating: 5 of 5 - 3 votes