Koszty Salonu Fryzjerskiego w 2023 Roku | Przewodnik

Niezależnie od tego, czy jesteś kierownikiem salonu, czy właścicielem małej firmy, pamiętaj o tym, aby kontrolować koszty salonu fryzjerskiego. Poza oczywistymi pozycjami, takimi jak wyposażenie salonu i czynsz, właściciele i menedżerowie salonów muszą myśleć o przeciętnych miesięcznych wydatkach, które pojawiają się w codziennej działalności.

Czego się dowiesz

Omówimy niektóre typowe wydatki w salonie, które powinieneś zaplanować oraz co możesz zrobić, aby je zminimalizować lub wyeliminować.

Przejdź do Wybranej Sekcji

  1. Co to są Koszty Salonu Fryzjerskiego?
  2. Lista Kosztów Salonu Fryzjerskiego
  3. Jednorazowe Koszty Prowadzenia Salonu Fryzjerskiego
  4. Jak Obniżyć Koszty Prowadzenia Salonu Fryzjerskiego?
  5. Podsumowanie

Co to są Koszty Salonu Fryzjerskiego?

 

Termin "koszty ogólne salonu fryzjerskiego" obejmuje wiele różnych wydatków i zwykle obejmuje takie rzeczy jak wyposażenie salonu, zapasy produktów i materiały, których używają styliści - w tym farby do włosów i produkty do stylizacji.

Obejmują one również wydatki finansowe, takie jak płace pracowników, podatki, utrzymanie i ubezpieczenie salonu. To wszystko są rzeczy, które musisz zrozumieć i śledzić, aby mieć kontrolę nad kosztami ogólnymi.

Przyjrzyjmy się teraz tym wszystkim elementom nieco bardziej szczegółowo.

Lista Kosztów Salonu Fryzjerskiego

 

Wydatki salonu fryzjerskiego można podzielić na dwie kategorie: wydatki powtarzające się i wydatki okazjonalne. Chociaż ważne jest, aby mieć oko na sporadyczne wydatki salonu, nie zawsze można dokładnie przewidzieć, jakie będą to opłaty i jak wpłyną one na marżę zysku. Jednak wydatki powtarzające się mogą i powinny być brane pod uwagę. Są to średnie koszty, które trzeba ponosić co miesiąc, dzięki czemu będziesz mieć dobre wyobrażenie o tym, jak każdy powtarzający się wydatek wpłynie na Twoje zyski i wynik finansowy.

Zacznijmy od podziału stałych wydatków. Wydatki powtarzające się to koszty, które należy ponosić regularnie, zwykle co miesiąc. Koszty te są łatwiejsze do zaplanowania, zwłaszcza jeśli używasz oprogramowania dla salonów fryzjerskich, aby śledzić wydatki biznesowe w jednym miejscu.

Miesięczne Wydatki Salonu Fryzjerskiego

Koszty miesięczne salonu fryzjerskiego
Koszty Miesięczne Salonu Fryzjerskiego

Pensje i Płace Pracowników

Ludzie często pytają: "Jaki jest największy wydatek związany z prowadzeniem salonu fryzjerskiego?". Odpowiedzią są zazwyczaj pensje, zwłaszcza jeśli zatrudniasz wielu pracowników. Śledź koszty wynagrodzeń.

Podatki od Wynagrodzeń

Koszty te będą się różnić w zależności od lokalizacji firmy. Upewnij się, że sprawdziłeś, jakie są wymagania w Twojej okolicy i odłóż trochę pieniędzy na pokrycie tych kosztów.

Czynsz

Jeśli nadal wybierasz miejsce prowadzenia działalności, sprawdź w Internecie średnie ceny czynszu w Twojej okolicy. Zależy to w dużej mierze od lokalizacji. Firmy zazwyczaj płacą wyższy czynsz niż właściciele nieruchomości mieszkalnych, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco i mieć na uwadze kwotę w zł podczas planowania budżetu salonu. Jeśli uda Ci się zaoszczędzić na czynszu, dzięki zmniejszeniu kosztów ogólnych zyskasz o wiele więcej pieniędzy w ogólnym dochodzie.

Licencje i Zezwolenia

Licencje na prowadzenie działalności są niezbędne, ale różnią się w zależności od miasta.

Prawdopodobnie potrzebne będą inspekcje i certyfikaty bezpieczeństwa i higieny pracy. W niektórych miejscach można swobodnie sprzedawać produkty detaliczne związane z salonem, ale w innych trzeba będzie zapłacić za pozwolenie. Sprawdź stronę internetową swojego stanu i miasta, aby dowiedzieć się, jakie są wymagania.

Szkolenia

Najprawdopodobniej w końcu będziesz chciał zainwestować w dodatkową edukację, szkolenia lub rozwój zawodowy dla każdego stylisty w Twojej firmie. Salony fryzjerskie często poszukują nowych szkoleń, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i technikami usług kosmetycznych. Branża kosmetyczna ciągle się zmienia, a to oznacza, że firmy muszą za tym nadążać. Edukacja ma tu kluczowe znaczenie. Nowy kurs szkoleniowy lub licencja nie są bezpłatne, ale jeśli właściciele salonów współpracują z każdym pracownikiem i wybierają je z rozwagą, długoterminowe zyski z inwestycji w edukację znacznie zwiększą przychody i podniosą miesięczny dochód salonu. Ponadto, jest to świetny sposób na budowanie lojalności pracowników.

Oprogramowanie dla Salonów Fryzjerskich i System POS

Systemy te różnią się pod względem kosztów, w zależności od potrzeb Twojego salonu. Zdecyduj dokładnie, jakie wskaźniki chcesz śledzić (na przykład, czy chcesz wiedzieć, kiedy należy zmienić zamówienie produktów, jakie terminy spotkań są zbliżone, czy też ile dochodu wygenerował do tej pory każdy stylista). Gdy już to wiesz, możesz znaleźć system, który spełni Twoje wymagania. System POS jest ważny dla przetwarzania transakcji, ale pamiętaj, że może on również wymagać specjalnego sprzętu (np. iPadów, jeśli korzysta z sieci wifi) i papieru paragonowego.

Usługi Komunalne

Bez względu na to, jakie usługi oferują i w jakiej branży działają, wszystkie firmy muszą płacić za media. Salony fryzjerskie potrzebują oczywiście energii elektrycznej, wody i ciepła. Warto więc sprawdzić, jakie są średnie koszty tych usług w Twojej okolicy.

Internet

Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę koszt usług internetowych i linii telefonicznej. Niezawodne połączenie internetowe jest ważne dla takich rzeczy, jak przetwarzanie płatności, utrzymywanie obecności salonu w mediach społecznościowych i prowadzenie marketingu online.

Zaopatrzenie Zaplecza Salonu

Kiedy rozpoczynasz działalność w salonie, powinieneś mieć wystarczającą ilość materiałów kosmetycznych i podstawowych narzędzi gotowych do użycia przez każdego pracownika. Pamiętaj, aby uwzględnić te koszty w swoim miesięcznym budżecie wydatków. Zaopatrzenie zaplecza salonu obejmuje zazwyczaj szampony, środki odkażające, odżywki, produkty do stylizacji oraz wszelkie środki chemiczne używane podczas usług (takie jak roztwór do trwałej ondulacji i farba do włosów). Jeśli prowadzisz również salon pielęgnacji paznokci, musisz uwzględnić w budżecie również koszty specjalistycznych lakierów i produktów do manicure.

Zapas Produktów

Nie chodzi tu o zapasy, których pracownicy używają wobec klientów, ale o zapasy produktów detalicznych. Duża część przychodów salonu pochodzi ze sprzedaży produktów, dlatego ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość zapasów gotowych dla pracowników do sprzedaży dodatkowej i rekomendacji.

Leasing Sprzętu

W dzisiejszych czasach leasing jest jednym z najpopularniejszych sposobów zakupu sprzętu. Zamiast płacić za sprzęt w całości lub na kredyt, ustala się stałą miesięczną ratę na poczet kosztów sprzętu. Na koniec okresu leasingu Twoja firma zazwyczaj ma możliwość spłacenia końcowej kwoty i posiadania sprzętu na własność lub przedłużenia leasingu na najnowszy sprzęt, co pozwala ograniczyć wszelkie zmartwienia związane z konserwacją i utrzymać Twój salon w czołówce branży kosmetycznej.

Opłaty za Przetwarzanie Kart Kredytowych

Opłaty za obsługę kart kredytowych mogą się nieco różnić w zależności od operatora. Średnia opłata, z jaką się spotkasz, wynosi około 1,5% do 2,7%, ale uważaj. Niektóre firmy pobierają nawet 3% lub więcej. Jako właściciel lub menedżer salonu pamiętaj, aby zrobić rozeznanie. Te pozornie niewielkie opłaty mogą szybko pochłonąć Twoje dochody.

Marketing

Miesięczne wydatki salonu fryzjerskiego na marketing są bardzo zróżnicowane, w zależności od strategii biznesowej i narzędzi, z których korzystasz. Kampania marketingowa z wykorzystaniem poczty elektronicznej lub biuletynu salonu może być całkiem niedroga, zwłaszcza jeśli masz pracownika, który może w tym pomóc. Koszt umieszczenia reklamy w Internecie lub w prasie, zwłaszcza jeśli zatrudnimy do tego profesjonalistę, może być bardzo drogi.

Koszty Ubezpieczenia

Ubezpieczenie firmy nie będzie największym kosztem ogólnym, ale jest bardzo ważne. Ubezpieczenie jest nie tylko dobrym pomysłem, ale także koniecznością prawną i może stanowić znaczący wydatek. Sprawdź, które firmy spełniają Twoje potrzeby i porównaj oferty.

Polecamy Polecamy również nasz post na temat Jak Napisać Biznes Plan Dla Salonu Fryzjerskiego.

Jednorazowe Koszty Prowadzenia Salonu Fryzjerskiego

 

Koszty otwarcia salonu fryzjerskiego - wydatki związane z rozpoczęciem działalności obejmują takie rzeczy jak zatrudnienie stylistów i personelu, sprzątanie i doposażenie nowej lokalizacji oraz wydatki na reklamę nowego biznesu.

Koszty jednorazowe salonu fryzjerskiego
Koszty Jednorazowe Salonu Fryzjerskiego

Zakup Nowego Sprzętu

Jeśli nie zdecydujesz się na leasing sprzętu, będziesz musiał go kupić.

Zależy to w dużej mierze od rodzaju działalności salonu.

Czy jest to wyłącznie salon fryzjerski? Czy firma zapewnia klientom usługi pielęgnacji paznokci lub inne specjalistyczne usługi kosmetyczne, takie jak opalanie, depilacja woskiem lub usługi spa?

To wszystko są wydatki powiązane, które mogą stanowić część podstawowych kosztów wyposażenia.

Wyposażenie Salonu Fryzjerskiego

Dobrze zaprojektowany salon z wyróżniającym się wystrojem jest ważny, jeśli chcesz być konkurencyjny i generować większe przychody. Na przykład, salon ma większe szanse na sukces, jeśli sprawia wrażenie otwartego i przyjaznego, a nie zagraconego czy przestarzałego. Otwierając nowy salon, należy uwzględnić to w budżecie. Rozważ również odłożenie części zysków każdego miesiąca na przyszłe ulepszenia lub aktualizacje.

Oznakowanie Salonu Fryzjerskiego

To jest duży problem. Nie jest duży pod względem wydatków; jest po prostu bardzo ważny. To dobry moment, aby wykazać się kreatywnością i rozejrzeć się po sklepach. Dobre oznakowanie może być zaskakująco tanie, jeśli dobrze się rozejrzeć. Jednak profesjonalnie wykonany znak może kosztować kilkaset zł w zależności od wymagań.

Strona Internetowa Salonu Fryzjerskiego

Posiadanie obecności w Internecie jest kluczem do sukcesu jako salon fryzjerski, teraz.

Rozważ zainwestowanie niewielkich pieniędzy w stronę internetową salonu. Nie musi być ona droga, ale możesz zatrudnić profesjonalnego projektanta stron internetowych, jeśli chcesz skorzystać z czynnika "wow". Możesz też zacząć od czegoś prostszego, na przykład od szablonu online.

Wydatki Różne

To wszystko, począwszy od gotówki w kasie, a skończywszy na kwotach, które trzeba wydać na nagłe wypadki losowe. Dobrze jest mieć odłożone co najmniej 500 zł aby móc zapłacić za niespodziewane rzeczy.

Jak Obniżyć Koszty Prowadzenia Salonu Fryzjerskiego?

 

Jak obniżyć koszty salonu fryzjerskiego?
Jak Obniżyć Koszty Salonu Fryzjerskiego?

Zrozum, co Dokładnie Wpływa na Koszty Ogólne

Organizuj regularne spotkania i rozmawiaj z pracownikami. Upewnij się, że czują się swobodnie skarżąc Ci się na wszystko, co jest związane z salonem, co uważają za niewygodne lub problematyczne. Ponieważ to oni są na pierwszej linii frontu, pracownicy często pierwsi zauważają nieproduktywne wydatki. Pokaż, że jesteś po ich stronie i że cenisz ich wkład, a następnie opracuj plan, który pozwoli w pierwszej kolejności zająć się największymi wydatkami. Zdziwisz się, jak wiele czasu i pieniędzy zaoszczędzisz. Będziesz mieć również szczęśliwszy personel i szczęśliwszych klientów.

Używaj Oprogramowania do Zarządzania Salonem Fryzjerskim i Systemu POS

Dobre oprogramowanie Salon Fryzjerski i system POS pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ będzie śledzić i rejestrować transakcje, jak to się dzieje. Jest to szczególnie pomocne przy przetwarzaniu transakcji online i płatności kartą kredytową dla Twojego salonu. Mówiąc z doświadczenia, korzyści płynące z oprogramowania dla salonów znacznie przewyższają koszty, ze względu na czas, jaki zaoszczędzisz. Jest to ważne dla sukcesu Twojej firmy i Twojego zdrowia psychicznego. Możesz ustalać harmonogramy, śledzić rezerwacje, sprawdzać zapasy produktów i sprawdzać, którzy styliści osiągają swoje cele - wszystko to w jednym miejscu. To znacznie zmniejszy stres związany z codziennymi operacjami biznesowymi i pomoże Ci się skupić na klientach.

Zapasy w Salonie Fryzjerskim

Niesprzedane lub przeterminowane produkty nie przyniosą Ci zysku. Ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość zapasów na potrzeby sprzedaży i salonu. Z drugiej strony, produkty zajmują miejsce. Zbyt duży bałagan może wyglądać nieprofesjonalnie i zagrażać bezpieczeństwu w salonie. To równowaga, której trzeba pilnować. Monitoruj zapasy i uzupełniaj je tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby uniknąć zajmowania miejsca (które może szybko się zapełnić w ruchliwym salonie) lub tworzenia odpadów. Zmarnowane produkty lub nadwyżki zapasów mogą łatwo zniweczyć marżę zysku. Rozważ zainwestowanie w oprogramowanie dla salonów, które umożliwi śledzenie szybko rotujących produktów i pomoże w zarządzaniu zamówieniami. Możesz nawet ustawić inteligentne zamawianie, gdy zapasy osiągną minimalny poziom. Pozwoli to zmaksymalizować stosunek zysku do kosztów i wyeliminować niepotrzebne marnotrawstwo.

Dowiedz się więcej z artykułu: Pomysły na Nowoczesny Mały Salon Fryzjerski.

Ograniczenie Nadmiernej Liczby Pracowników

Możesz użyć oprogramowania do planowania, aby uniknąć luk między rezerwacjami wizyt, wysyłać automatyczne potwierdzenia i przypomnienia oraz wypełnić wszelkie przestoje w salonie. To również uwolni Twój personel, aby mógł zająć się innymi zadaniami.

Sprytnie Wykorzystuj Przestoje

Kiedy pracownicy nie są zajęci obsługą klientów, upewnij się, że sprzątają, składają zamówienia, zamieszczają treści w mediach społecznościowych salonu lub pomagają w innych codziennych zadaniach.

Szkolić Pracowników w Zakresie Nowych Umiejętności

W dłuższej perspektywie wszyscy na tym skorzystają. Idealnie byłoby, gdyby wszyscy pracownicy wiedzieli, jak wykonywać poszczególne usługi, obsługiwać kasę lub dodawać treści na stronę internetową salonu. Wtedy każdy będzie mógł uzupełnić swoje braki, a Ty nie będziesz musiał zatrudniać zbyt wielu pracowników. Dodatkowo, zdobędą oni cenne doświadczenie, które będą mogli wykorzystać w swoim CV.

Zatrzymaj Najlepszych Fryzjerów

Pamiętaj, że rekrutacja i szkolenia kosztują. Jeśli uda Ci się zatrzymać swoich najlepszych/najpopularniejszych stylistów, zatrzymasz również klientów (i dochody), które przynoszą. Kluczem do tego jest dobra komunikacja. Upewnij się, że masz dobre relacje z każdym stylistą i utrzymuj pozytywną atmosferę w miejscu pracy.

Zmniejsz Ilość Pracy Administracyjnej

Czy naprawdę potrzebujesz aż tylu recepcjonistów? A co z kimś, kogo cała praca polega tylko na zarządzaniu magazynem i zamówieniami? Oprogramowanie do tworzenia harmonogramów i zarządzania salonem fryzjerskim może wyeliminować potrzebę takiej dodatkowej pomocy. Możesz łatwo uzyskać dostęp do danych dotyczących zamawiania produktów i bilansowania ksiąg. Wielu młodszych klientów woli również rezerwować wizyty online w swoim czasie, a to ułatwia im życie.

Edukacja

Zrób rozeznanie i dowiedz się, ile co kosztuje. Sprawdź, czy dostawcy oferują zniżki na produkty lub plany świadczeń. Dowiedz się, jakie wydatki możesz później uwzględnić w swoim podatku dochodowym.

Dobrze Wykorzystaj Przestrzeń Salonu Fryzjerskiego

Unikaj bałaganu i marnowania przestrzeni. Wygląda to nieprofesjonalnie i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Upewnij się również, że maksymalnie wykorzystujesz każdą przestrzeń serwisową. Dobrą zasadą jest posiadanie jednego stanowiska do płukania na każde trzy stanowiska serwisowe.

Stosuj Inteligentny Marketing w Salonie Fryzjerskim

Takie rzeczy jak marketing e-mailowy, programy lojalnościowe i zachęcanie klientów do wystawiania opinii to skuteczny i niedrogi sposób na zwiększenie marży zysku. Możesz również wprowadzić zachęty dla klientów polecających. Oczywiście, wszystkim tym można łatwo zarządzać za pomocą oprogramowania marketingowego dla salonów.

Skorzystaj z Kalkulatora Wydatków Salonu Fryzjerskiego

W połączeniu z arkuszem kalkulacyjnym wydatków salonu, narzędzia te pomogą Ci zachować świadomość i kontrolę nad wydatkami. Możesz śledzić przychody i wydatki w czasie i zobaczyć, gdzie wydajesz najwięcej. Dzięki temu będziesz mógł wprowadzić ewentualne poprawki lub wyeliminować niepotrzebne wydatki.

Zabudżetuj Wydatki Finansowe

Budżet salonu fryzjerskiego, który tworzysz, powinien uwzględniać koszty finansowe, jak również wszelkie zakupy. Począwszy od czynszu za wynajem lokalu, opłat za licencję na prowadzenie działalności gospodarczej wymaganych w danym stanie lub prowincji, a także wynagrodzeń pracowników i listy płac.

Należy także uwzględnić podatki. Przy obliczaniu zysku należy zawsze odkładać pieniądze na podatki. Pozwoli to uniknąć późniejszych zmartwień o wiele opłat. Rozważ zatrudnienie profesjonalisty, który pomoże Ci w rozliczaniu podatków i prowadzeniu księgowości Twojego salonu, nawet jeśli wolisz prowadzić księgowość samodzielnie.

Więcej pomysłów znajdziesz w artykule Otwarcie Salonu Fryzjerskiego.

Podsumowanie

 

Prowadzenie salonu fryzjerskiego nie jest tanie. Mimo to, właściciele i menedżerowie salonów mogą osiągać zyski, jeśli są sprytni i dobrze wykorzystują swoje zasoby.

Sztuką jest bycie uważnym i eliminowanie marnotrawstwa: zmarnowanego czasu, zmarnowanych produktów i zmarnowanego wysiłku. Wszystkie te rzeczy mają swoją wartość w zł.

Wydatkami salonu fryzjerskiego można dobrze zarządzać. Jeśli starannie planujesz budżet i dobrze komunikujesz się z klientami i personelem, łatwo jest utrzymać je na wodzy.

Cytaty

Wycena z wykorzystaniem wielu formatów cenników
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/00036840500462046

Zarządzanie aukcjami internetowymi i przychodami z cen katalogowych
https://pubsonline.informs.org/doi/abs/10.1287/mnsc.1060.0646

Sygnalizacja cen katalogowych i zachowania nabywców na rynku mieszkaniowym
https://link.springer.com/article/10.1

Rating: 5 of 5 - 1 votes